×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

برگزاری اولین دوره آموزشی پتنت خوانی در ICAN
اخبار مرکز 3 مرداد 1777

برگزاری اولین دوره آموزشی پتنت خوانی در ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی در مورخ ۳۰-۳۱ تیرماه سال جاری اقدام به برگزاری اولین دوره آموزشی پتنت‌خوانی به مدت ۲ روز کرده است. این دوره در راستای افزایش سطح اطلاعات و آگاهی پژوهشگران فعال در حوزه پتنت با تدریس جناب دکتر برنائی در ICAN برگزار شده است.

ICAN به دنبال ارائه تسهیلات مادی و معنوی به پژوهشگرانی است که به دنبال تجاری‌سازی ایده خود یا حل یک چالش صنعتی هستند. این مرکز از تمامی علاقه‌مندانی که در حوزه یکی از ۶ پلتفرم فناوری ICAN مشغول به همکاری با مرکز هستند حمایت می‌کند. یکی از رویکردهای حمایتی، برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف ارتقا سطح آگاهی فعالین نسبت به کسب و کار و مسائل حقوقی مرتبط با فرایند تجاری‌سازی است.
دوره آموزشی پتنت‌خوانی از جمله یکی از این دوره‌هاست که با همکاری کانون پتنت ایران و با تدریس جناب دکتر برنائی، مدیرعامل شرکت ایده‌سازان عصر آفتاب، طی ۲ روز در مورخ ۳۰ و ۳۱ تیرماه سال جاری در محل ICAN برگزار شد. در این دوره، بیست نفر از پژوهشگران، فناوران و کارشناسان مرکز حضور داشتند و با تمامی مبانی جستجو، تحلیل و بررسی پتنت خارجی در سایت‌های مختلف آشنا شدند. لازم به ذکر است که این دوره مطابق با سیاست‌های حمایتی ICAN از محققان کاملا رایگان بود.

 

نظـــرات