×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

برگزاری مجموعه نشست‌های تخصصی در حوزه نانوپوشش در ICAN
اخبار مرکز 4 مرداد 2408

برگزاری مجموعه نشست‌های تخصصی در حوزه نانوپوشش در ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با هدف استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص دانشگاهی و هدایت این افراد به سمت اجرای پروژه‌های صنعتی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نانوپوشش، اقدام به برگزاری مجموعه نشست‌های تخصصی در حوزه پلتفرم فناوری نانوپوشش با حضور اساتید دانشگاهی و مراکز پژوهشی در مورخ ۲۸ تیرماه، ۳ و ۴ مردادماه ۱۳۹۷ و در محل ICAN کرده است.

به دنبال برگزاری جلسات همفکری و نشست‌های تخصصی در حوزه‌های نانوالیاف و نانوکامپوزیت در سال گذشته و بازخوردهای مثبت حاصل از آن، ICAN برگزاری نشست‌های تخصصی در سایر حوزه‌های مرتبط با پلتفرم فناوری خود را در دستور کار قرار داده است. اولین مجموعه نشست‌های تخصصی در سال ۱۳۹۷ در حوزه پلتفرم فناوری نانوپوشش در مورخ ۲۸ تیرماه، ۳ و  ۴ مردادماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
مهمترین هدف چنین نشست‌هایی، توسعه همکاری‌های فناورانه میان اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور و سازندگان تجهیزات ساخت و تولید نانویی است. در مجموعه نشست‌های نانوپوشش، اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت‌ فناوران سخت‌آرا، مالک پلتفرم فناوری نانوپوشش در ICAN و نیز مدیر ICAN حضور داشتند.
در ابتدای جلسات، مرکز و دستاوردهای آن در قالب دو کلیپ کوتاه معرفی شد و اهداف برگزاری این دست نشست‌ها شرح داده شد. مهمانان نیز به معرفی خود و مختصری از سوابق پژوهشی‌شان پرداختند.
در ادامه جناب دکتر حسن علم‌خواه، رئیس هیئت مدیره شرکت فناوران سخت‌آرا به  جایگاه و اهمیت پلتفرم نانوپوشش‌ها در صنعت و کشور اشاره کرد و علاوه بر مرور چالش‌ها و فرصت‌های این حوزه در ایران و جهان، فرصت‌ها و مدل‌های همکاری اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با این شرکت را برای حاضرین شرح داد.  
در انتهای نشست، با توجه به اهمیت و جایگاه حوزه نانوپوشش به عنوان یکی از موضوعات محوری برای پایان‌نامه‌های دانشجویی، از علاقه‌مندان دعوت به عمل آمد تا طرح‌های پیشنهادی خود را در این حوزه از طریق وب‌سایت رسمی ICAN در قالب پایان‌نامه صنعتی و فرصت صنعتی ارسال کنند. شایان ذکر است که فراخوان دریافت طرح‌های مربوطه در مردادماه ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد و طرح‌های ارسالی پس از ارزیابی و قبولی از خدمات و تسهیلات مادی و معنوی ICAN در تعامل با شرکت‌ها و صنایع همکار ICAN بهره‌مند خواهد شد.

نظـــرات