×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

امکان سینتر سرامیک‌‌های کاربیدی غیراکسیدی B4C وSiC  به کمک دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ در ICAN
اخبار مرکز 29 مرداد 1495

امکان سینتر سرامیک‌‌های کاربیدی غیراکسیدی B4C وSiC به کمک دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ در ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شرکت خلاءپوشان فلز از جمله همکاران ICAN در پلتفرم نانومواد است که به کمک دستگاه اسپارک پلاسما سینترینگ یا SPS خود اقدام به ارائه خدمات آزمایشگاهی و ساخت و تولید به متقاضیان کرده است. متقاضیان می‌توانند از این دستگاه به خصوص در سینتر سرامیک‌های کاربیدی غیراکسیدی ترکیباتی از قبیل B4C وSiC  در راستای همکاری‌های پژوهشی مشترک با شرکت و ICAN یا خدمات موردنیاز خود استفاده کنند.

از جمله چالش‌های سرامیک‌های غیراکسیدی، سینترپذیری سخت آن‌ها در حالت جامد با روش‌های سینتر معمول بدون فشار (Pressureless) و نیاز به اعمال دمای بالا جهت سینتر است. این امر به دلیل نقطه ذوب بالا و ضریب نفوذ پایین ناشی از پیوند قوی کووالانسی است. اعمال دمای بالا باعث افزایش رشد دانه و کاهش خواص مکانیکی ماده می‌‌‌‌گردد.
شرکت خلاءپوشان فلز از جمله همکاران ICAN در پلتفرم نانومواد است. این شرکت در سال ۱۳۹۰ با بهره‌گیری از تجربیات به دست آمده به واسطه مشارکت در طراحی و ساخت سیستم‌های تحت خلأ با مراکز علمی مختلف تأسیس شد. هدف شرکت طراحی، ساخت و توسعه دانش فنی سیستم‌های تحت خلأ در حوزه‌ها و کاربردهای صنعتی و پژوهشی مختلف است. دستگاه SPS از جمله دستگاه‌های پیشرفته شرکت است که
برای سینتر مواد در دمای پایین و زمان کوتاه در مقایسه با سایر روش‌های سینتر مناسب‌تر است. در سینترینگ به کمک این دستگاه، ساختار نانومتری حفظ می‌شود و شاهد رشد دانه یا افت خواص مکانیکی نیستیم.
به دنبال درخواست متقاضیان و اجرای چندین پروژه موفق دانشجویی بر پایه سینتر قطعات سرامیکی، امکان سینتر سرامیک‌های کاربیدی غیراکسیدی B4C و SiC به کمک دستگاه SPS فراهم شده است و علاقه‌مندان دانشگاهی می‌توانند از این دستگاه برای سینتر نمونه‌های خود استفاده کنند.
متقاضیان همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از راه‌های ارتباطی زیر اقدام کنند:
تلفن: ۵۱۲۷۷۱۵۲ -۰۲۱ (داخلی ۱۰۲ و ۱۰۹)
ایمیل: KPF@Icanano.ir

نظـــرات