×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

 ارائه خدمات مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی به شرکت‌های دانش بنیان با شرایط ویژه
اخبار مرکز 10 شهریور 1739

ارائه خدمات مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی به شرکت‌های دانش بنیان با شرایط ویژه

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی(ICAN)، خدمات ساخت و تولید در مقیاس نانو در قالب شش پلتفرم فناوری همچون" نانو الیاف، نانو کامپوزیت پلیمری، نانو پوشش‌های سخت، پلاسمای سرد و نانو کویتاسیون و در نهایت نانو مواد" به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود.

مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN)، به‌عنوان یک مرکز ساخت و تولید در مقیاس نانو، در دو زمینه‌­ فعالیت خود که شامل ارائه خدمات ساخت و تولید با استفاده از تجهیزات مستقر در این مرکز، و نیز همکاری فناورانه در قالب پایان­‌نامه و فرصت صنعتی با قابلیت ارائه موضوع از جانب شرکت یا ICAN، آماده­ همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان مشتاق و فعال است.

این مرکز در قدم اول، در جهت گسترش خدمات خود و افزایش تعامل و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، درصدد برآمد تا شرایط ویژه‌ای برای استفاده و بهره‌برداری شرکت‌های دانش‌بنیان از تجهیزات ساخت و تولید در مقیاس نانو را پیشنهاد دهد. ICAN از شش پلتفرم فناوری تجهیزات ساخت‌و‌تولید نانو (در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی) تشکیل شده است. دستگاه‌های ساخت و تولید در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی مرکز در قالب شش زیرساخت فناوری (Platform Technology) دسته‌بندی‌شده‌اند که عبارت‌اند از:

نانو الیاف، شامل ۴ تجهیز در حوزه الکتروریسی و در مقیاس آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی، نانوکامپوزیت پلیمری شامل ۱۰ تجهیز، نانوپوشش­های سخت شامل ۳ تجهیز در حوزه PVD و لایه نشانی، پلاسمای سرد شامل ۳ تجهیز در حوزه پردازش منسوجات برای ایجاد خواص آبگریزی و آبدوستی با پردازش توسط پلاسمای تحت خلاء و اتمسفری، نانوکویتاسیون شامل ۳ تجهیز در حوزه پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون و نیز تولید نانوکلوئیدهای فلزی، و درنهایت نانو مواد که شامل شش تجهیز که دربرگیرنده تجهیزات آسیاکاری و دستگاه سینتر و سنتز (SPS) می­‌شود.

همچنین لیست تجهیزات و جزئیات خدمات ساخت و تولید ارائه‌شده در مرکز به پیوست قابل مشاهده است.

مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN) به شرکت‌های دانش‌بنیان تخفیفات ۱۰ الی ۳۰ درصدی مطابق جدول زیر بر اساس نوع شرکت و حجم خدمات دریافتی ارائه می‌دهد:

ردیف

شرکت‌های دانش‌­بنیان نوپا نوع ۱

شرکت‌های دانش‌­بنیان نوپا نوع ۲

شرکت‌های دانش‌­بنیان تولیدی نوع ۱ و

۱ دریافت خدمات تا سقف ۱میلیون تومان با ۱۰ درصد تخفیف دریافت خدمات تا سقف ۵ میلیون تومان با ۱۰ درصد تخفیف
۲ دریافت خدمات بین ۱ الی ۳ میلیون تومان با ۲۰ درصد تخفیف دریافت خدمات بین ۵ الی ۱۵ میلیون تومان با ۲۰ درصد تخفیف
۳ دریافت خدمات از سه میلیون به بالا با ۳۰ درصد تخفیف دریافت خدمات از پانزده میلیون به بالا با ۳۰ درصد تخفیف

 

لازم به ذکر است که در صورت عقد قرارداد خرید دستگاه، تخفیفی چشمگیر و نیز در برخی موارد عودت هزینه خدمات را در بر خواهد داشت.
شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از خدمات ویژه می‌توانند درخواست خود را در سامانه Bizservices.ir تحت عنوان " خدمات مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی" ثبت کنند.

نظـــرات