×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

ارسال 139 طرح به ICAN توسط محققین و پژوهشگران جهت توسعه همکاری‌های فناورانه
اخبار مرکز 1 دی 1194

ارسال 139 طرح به ICAN توسط محققین و پژوهشگران جهت توسعه همکاری‌های فناورانه

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

از آغاز رسمی فعالیت‌های مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) تاکنون 139 طرح جهت توسعه همکاری  فناورانه در حوزه‌های مختلف صنعتی به ICAN ارسال شده است.

از آغاز رسمی فعالیت‌های مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) تاکنون 139 طرح جهت توسعه همکاری  فناورانه در حوزه‌های مختلف صنعتی به ICAN ارسال شده است که تعدادی از آن‌ها مورد پذیرش، تعدادی رد و تعدادی نیز در دست بررسی قرار دارند.

از 139 طرح ارسالی 135 طرح در حوزه‌های مرتبط با پلتفرم فناوری‌های ICAN و 4 نیز مرتبط با سایر حوزه‌های صنعتی است.

 

تمامی طرح‌های ارسالی از جنبه‌های مختلف مانند قابلیت تجاری‌سازی، کشش بازار، نیازهای سخت افزاری، امکان‌سنجی عملیاتی و نیز اولویت‌بندی سرمایه گذاری توسط شرکت عضو پلتفرم فناوری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند. از 139 طرح ارسالی، 11 طرح مورد پذیرش قرار گرفته و قرارداد همکاری فناورانه آن‌ها بین پژوهشگر و شرکت فناور منعقد شده، 13 طرح در دست بررسی و 115 طرح نیز در مرحله بررسی رد شده‌است. همچنین از بین 6 پلتفرم فناوری ICAN، پلتفرم نانوکامپوزیت‌های پلیمری با 82 طرح بیشترین درخواست همکاری را به خود اختصاص داده است و بیش از سایر پلتفرم‌ها مورد استقبال محققین و پژوهشگران در حوزه‌های مختلف قرار گرفته است.

علاقمندان به انجام پروژه‌های توسعه فناوری مبتنی بر همکاری‌های فناورانه می‌توانند پیشنهادهای همکاری خود را از طریق سایت ICAN ارسال نمایند. همچنین موضوعات پیشنهادی مرکز در قالب فرصت صنعتی و یا پایان‌نامه‌های صنعتی از این قسمت قابل مشاهده است.

نظـــرات