×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

تحولی در عرصه تولید دوچرخه با استفاده از فناوری نانوکامپوزیت
اخبار خارجی 2 دی 1309

تحولی در عرصه تولید دوچرخه با استفاده از فناوری نانوکامپوزیت

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شرکت REIN4CED اقدام به تولید کامپوزیتی متشکل از الیاف کربنی و فلزی در بدنه دوچرخه مسابقات نموده است که به کمک آن این محصول سبب کاهش وزن بدنه دوچرخه و افزایش مقاومت بدنه در برابر شکستگی ناشی از ضربات می‌شود.

شرکت REIN4CED در زمینه تولید مواد کامپوزیتی جدید مقاوم شده بوسیله الیاف فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 2015 میلادی تاسیس شده‌است و متشکل از یک تیم مهندسی است که هر کدام پیشینه متفاوتی دارند: تعدادی از آن‌ها فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، تعدادی مهندسین تحقیق و توسعه در صنعت دوچرخه بوده‌اند و تعدادی نیز متخصصینی در حوزه صنعت هوافضا می‌باشند. در حال حاضر، تمرکز شرکت بر استفاده از تخصص تیم مهندسی خود در توسعه کاربردهای این مواد کامپوزیتی جدید در صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو و هوافضا است.

یکی از محصولات جدیدی که تیم مهندسی شرکت به تازگی توسعه داده است، کامپوزیتی متشکل از الیاف کربنی و فلزی است که در بدنه دوچرخه‌ مسابقات مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این محصول سبب کاهش وزن بدنه دوچرخه و افزایش مقاومت بدنه در برابر شکستگی ناشی از ضربات می‌شود. مشکل اصلی در بدنه دوچرخه‌های مسابقات شکستگی بدنه این دوچرخه‌ها در اثر ضربات وارده در طول مسابقه است که استفاده از این محصول تا حد بسیار زیادی این مشکل را مرتفع نموده است و با ارائه این محصول عملکرد دوچرخه‌سوارن بهبود یافته و ایمنی افراد را نیز تضمین می‌کند.

جهت تولید این محصول خط تولیدی کاملا خودکار توسط مهندسین شرکت طراحی شده است که توسط این خط، تولید بدنه دوچرخه با استفاده از این نانوکامپوزیت در عرض چند ساعت تکمیل می‌شود که به نسبت شیوه سنتی تولید دوچرخه توسط نیروی انسانی که روزها زمان می‌برد، کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است.

در گام بعدی، شرکت REIN4CED قصد دارد این فناوری را در صنعت خودرو جهت استفاده در بدنه خودروهای مسابقات فرمول 1 و نیز صنعت هوافضا توسعه دهد.

در حال حاضر این شرکت در حال آماده‌سازی و احداث کارخانه‌های تولید نانوکامپوزیت مورد استفاده در بدنه دوچرخه برای برندهای معتبر دوچرخه‌سازی در اروپا است.

 


منبع: https://rein4ced.com/

نظـــرات