×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

بهبود خواص چسبندگی قطعات پلاستیکی با استفاده از فناوری پلاسما
اخبار خارجی 5 دی 1522

بهبود خواص چسبندگی قطعات پلاستیکی با استفاده از فناوری پلاسما

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

در یک همکاری مشترک، شرکت Tantec توانست با استفاده از فناوری پلاسما، خواص رنگ‌پذیری در فیکس اسکی را بهبود دهد

شرکت Tantec در زمینه توسعه کاربردی سیستم‌های مبتنی بر فناوری پلاسمای سرد فعالیت دارد. این شرکت در سال 1974 میلادی در دانمارک تاسیس شده است که در جهت حل مشکلات صنعت، راهکارهای نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد. این شرکت تولیدکننده سیستم کرونا و پلاسما برای پردازش سطح پلاستیک و فلز است. این سیستم‌ها برای افزایش سطح خواص چسبندگی به صورت سفارشی و استاندارد ساخته می‌شود.

همکاری مشترک میان شرکت Tantec با یک تولیدکننده فرانسوی قطعات اسکی به نام شرکت LOOK، منجر به ساخت و پیاده‌سازی سیستم VacuTEC برای بهبود چسبندگی قطعات پلاستیکی شد.

شرکت LOOK یکی از بزرگترین تولیدکنندگان معتبر قطعات فیکس اسکی در جهان است. این شرکت از سیستم پردازش شعله در تولید محصولات خود استفاده می‌کرد. مشکل اساسی در استفاده از این روش چسبندگی ناپایدار قطعات پلاستیکی با رنگ محصول بود، اختلاف دما از درجه حرارت بسیار پایین تا گرم بر روی فیکس اسکی تاثیر می‌گذاشت. تجهیزات پردازش شعله اغلب موجب ترک سطح و خراش بر روی این محصول می‌شد.

سیستم شرکت Tantec به نام VacuTEC توانست این مسئله را حل کند. عملکرد سیستم VacuTEC به این نحو است که قبل از تخلیه الکتریکی به وسیله الکترودهای پلاسما، خلاء بین 2 الی 12 mbr در محفظه خلاء ایجاد می‌شود. الکترودهای پلاسما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری پردازش بر روی قطعات پلاستیکی صورت بگیرد و در نتیجه چرخه زمان پردازش کاهش یافته و بسته به ماده و فرمول قطعات پلاستیکی بین 2 الی 120 ثانیه به طول می‌انجامد.

این دستگاه سطح صاف و یکنواختی را برای بخش‌های مختلف پلاستیکی ایجاد می‌کند. استفاده از این سیستم موجب بهبود در خواص رنگ‌پذیری و چاپ بر روی قطعات پلاستیکی می‌شود. علاوه براین میزان رنگ کمتری برای ساخت محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد در نتیجه برای شرکت صرفه اقتصادی خواهد داشت.

شرکت Tantec در تلاش است محصولات خود را در صنعت دستگاه پزشکی و خودرو با بهترین کیفیت توسعه دهد.

منبع: https://tantec.com/

نظـــرات