×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

همکاری فناورانه در جهت بهبود عملکرد دوچرخه‌های مسابقه‌ای و کوهستانی
اخبار خارجی 8 دی 1167

همکاری فناورانه در جهت بهبود عملکرد دوچرخه‌های مسابقه‌ای و کوهستانی

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شرکت ENVE توانست با استفاده ازنانوکامپوزیت Arovex مقاومت چرخ‌ دوچرخه‌های کوهستانی و مسابقه‌ای خود را در برابر ضربه افزایش دهد.

شرکتZyvex Technologies ، یک شرکت مهندسی مولکولی است که در ایالات متحده آمریکا مستقر می‌باشد. این شرکت در سال 2007 باهدف توسعه کاربردی محصولات مبتنی بر فناوری نانوکامپوزیت تاسیس شده است. مواد نانولوله کربنی (CNT) محصول این شرکت می‌باشد که با نام تجاری NanoSolve در بازارعرضه دارد. این مواد باعث بهبود عملکرد در اپوکسی، رزین‌ و چسب‌ها می‌شود.

امضای قرارداد میان شرکت‌های Zyvex و ENVE Composites منجر به تولید چرخ‌های دوچرخه کوهستانی و مسابقه‌ای مقاوم به ضربه شده است که از مواد CNT در ساخت آن استفاده می‌شود. مشکل اصلی چرخ‌های تولیدی شرکت ENVE ، مقاومت کم این محصولات و شکنندگی در برابر ضربه درطول مسابقات بود. بر اثر این شکنندگی، دوچرخه‌سواران چرخ‌های دوچرخه خود را 180 بار در طول یک فصل به ناچار تعویض می‌کردند.

برای حل این مشکل، طی یک همکاری فناورانه شرکت ENVE توانست با استفاده از تکنولوژی شرکت Zyvex چرخ دوچرخه‌های خود را در برابر آسیب محافظت کند و مقاومت آن‌ها را در برابر ضربه افزایش دهد. استفاده از این تکنولوژی سبب شد تا میزان شکنندگی چرخ‌های دوچرخه به حداقل خود برسد.

این چرخ‌ها توانسته است سهم رقابتی قابل توجهی را نسبت به سایر دوچرخه‌ها در بازار به خود اختصاص دهد.

منبع: www.compositesworld.com

نظـــرات