×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

تسریع در درمان زخم‌ها با استفاده از دستگاه PlasmaDerm
اخبار خارجی 17 دی 2397

تسریع در درمان زخم‌ها با استفاده از دستگاه PlasmaDerm

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

همکاری میان شرکت Cinogy با مرکز پزشکی دانشگاه Göttingen در آلمان منجر به توسعه کاربردی دستگاه PlasmaDerm به منظور تسریع در درمان زخم‌ها و اختلالات پوستی شد.

افراد بسیاری از بیماری‌های پوستی رنج می‌برند. بهبود زخم‌های باز یک مسئله حائز اهمیت به ویژه برای سالمندان است. بیماری‌های رایج پوستی مانند بیماری‌هایی همچون درماتیت آتوپیک، پسوریازیس و زخم‌های وریدی مزمن در پا که معمولا ناشی از دیابت یا وریدهای واریسی است  می تواند سال‌ها موجب رنج بیمار شود.

شرکت Cinogy در زمینه توسعه کاربردی فناوری پلاسما در صنعت پزشکی فعالیت دارد. در طی همکاری این شرکت با مرکز پزشکی دانشگاه Göttingen در آلمان، توانستند به یک راه‌حل جدید دست پیدا کنند که به وسیله آن درمان زخم‌ها و اختلالات پوستی با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرفت.

دستگاه PlasmaDerm یک راه‌حل جدید در پزشکی می‌باشد که از پلاسما برای تسریع در بهبود زخم‌ها استفاده می‌کنند. عملکرد این دستگاه به نحوی است که ابتدا الکترودهای دستگاه در نزدیکی پوست قرار می‌گیرند به طوری که پوست، خود به عنوان الکترود دوم عمل می‌کند. سپس یک ولتاژ بالا در سرتاسر زخم ایجاد می‌شود و میدان الکتریکی به وجود آمده فضای میان الکترود و پوست را به پلاسمای سرد تبدیل می‌کند.

طبق مطالعات بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه Göttingen ، اثر ضدعفونی کننده و بهبود زخم را نشان می‌دهد. اشعه ماوراء بنفش، ازن و الکتروتراپی در حال حاضر روش‌های رایج درمان هستند، اما پلاسما اثر مطلوبی در یک دوره کوتاه‌تر به دست می آورد.

برای استفاده از این روش جدید ، پژوهشگران نیاز به توسعه یک دستگاه قابل حمل داشتند. بدین منظور مرکز پزشکی Göttingen با شرکت  Cinogy همکاری خود را آغاز نمود.

منبع: https://www.cinogy.de/_EN/index.php

نظـــرات