×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

رویکردی جدید در تصفیه آب
اخبار خارجی 21 دی 1975

رویکردی جدید در تصفیه آب

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

توسعه کاربردی پلاسمای سرد اتمسفری، رویکرد جدید در تصفیه آب

امروزه بسیاری از روش‌هایی که منظور تصفیه آب انجام می‌پذیرد به فیلتر و مواد شیمیایی نیازمند است که باید به طور مداوم تعمیر و نگهداری شود. از سوی دیگر میلیون‌ها نفر در سراسرجهان در مناطقی زندگی می‌کنند که به آب سالم دسترسی ندارند و تهیه تجهیز برای تصفیه آب برای آن‌ها دشوار است. همین امر سبب شد تا محققان به دنبال راهی برای حل این چالش برآیند. این افراد توانستند با استفاده از فناوری پلاسما به دنبال راهی جدید برای تصفیه آب باشند.

محققین دانشگاه آلاباما در کشور آمریکا، مطالعات خود را در زمینه نوع جدیدی از مولد پلاسما برای تصفیه آب آغاز کردند. این روش با استفاده از سیگنال‌های پالسی ولتاژ باعث یونیزاسیون گاز در فشار اتمسفری می‌شود و باعث تولید محصولات جانبی همچون رادیکال‌های هیدروکسیل شده و در نهایت این رادیکال‌ها منجر به واکنش‌هایی می‌شود که منجربه تصفیه آب می‌شود.

عملکرد این سیستم به این نحو می‌باشد که ابتدا با تزریق یک گاز محرک به درون لوله و یونیزه شدن آن، جت پلاسما شکل می‌گیرد. الکترون‌ها با مولکول‌های آب در یک واکنش باعث ایجاد رایکال‌های هیدروکسیل می‌شوند و در پایان فرآیند تصفیه آب انجام می‌پذیرد.

این روش باعث تسریع در فرآیند تصفیه آب می‌شود و استفاده از آن هزینه‌ها را در مقایسه با روش ‌های متداول تصفیه، کاهش می‌دهد.

هدف نهایی این افراد تولید این محصول به صورت انبود و توزیع آن در سرتاسر جهان است.

منیع: nanoindustry.ir

نظـــرات