×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

آشنایی با تکنولوژی جدید در پخت کامپوزیت‌ها
اخبار خارجی 25 دی 2105

آشنایی با تکنولوژی جدید در پخت کامپوزیت‌ها

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

حذف اتوکلاو با استفاده از ابزاری با قابلیت گرمایش موضعی در چند ناحیه

شرکت Spirit AeroSystems پیشرو در تولید محصولات هوافضا می‌باشد که از فناوری‌های نوظهور برای ادغام اجزا، طراحی و مونتاژ محصولات خود در جهت برنامه‌های ویژه هوافضایی در جهان استفاده می‌کند. این شرکت اخیرا گزارش داده است که روشی برای بهبود تولید قطعات کامپوزیتی را توسعه داده است.

در یک همکاری مشترک میان شرکت Spirit AeroSystems با دانشگاه Strathclyde در بریتانیا و مرکز نوآوری سیستم‌های سنسور و تصویربرداری(CENSIS)، اقدام به تولید ابزار گرمایشی هوشمند برای پخت قطعات کامپوزیتی نموده است.

در روش متداول، لایه‌ای از مواد کامپوزیتی با عملکرد بالا بر روی سطح یا ابزار پوشانده می‌شود، سپس در اتوکلاو قرار می‌گیرد. اتوکلاو فضایی است که ترکیبی از گرما و فشار باعث تشدید در سخت شدن مواد می‌شود.

اتوکلاو در خطوط تولید گلوگاه محسوب می‌شوند. برای از بین بردن این گلوگاه و کاهش زمان هدر رفته، ابزار شرکت Spirit AeroSystems می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

فناوری جدید شرکت Spirit AeroSystems ابزاری با قابلیت گرمایش موضعی در چند ناحیه به طور هم‌زمان را معرفی کرده است. در این روش، نیاز به اتوکلاو از بین می‌رود. این ابزار قادر خواهد بود از طریق نظارت و بازخورد در یک زمان، فرآیند پخت را کنترل کند.

فناوری جدید می‌تواند پخت کامپوزیت‌ها را 40% سریع‌تر انجام دهد و هزینه‌ها را به نصف بکشاند. این روش می‌تواند طیف وسیعی از کامپوزیت‌ها را در صنایع مختلف پشتیبانی کند. کامپوزیت‌های مورد استفاده در تیغه‌های توربین تا نسل جدید هواپیماهای کامپوزیتی، می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

این روش باعث می‌شود تا چرخه زمان تولید محصول کاهش یابد و هزینه‌های تولید و همچنین مصرف انرژی به حداقل خود برسد.

بر طبق گفته این شرکت، , CENSISبودجه و تخصص خود در زمینه مدیریت پروژه  و دانشگاه Strathclyde پشتیبانی فنی و توسعه الگوریتم های کنترل و نرم افزار را برای ابزار هوشمند را تامین کرده است.

منبع: www.materialstoday.com

نظـــرات