×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

ITRI بنیان‌گذار انقلاب صنعتی تایوان
اخبار خارجی 10 بهمن 801

ITRI بنیان‌گذار انقلاب صنعتی تایوان

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

در دنیای امروز مراکز متعددی مثل آیکن در حوزه توسعه فناوری مشغول به فعالیت هستند که هدف آن‌ها تسهیل روند توسعه فناوری‌های است که یا مورد نیاز صنعت هستند و یا می‌تواند به صنایع در بهبود فرآیندها و افزایش بازدهی آنها کمک نماید. یکی از این مراکز، مرکز ITRI و یا موسسه پژوهش فناوری صنعتی در تایوان است. این موسسه در سال 1973 میلادی با هدف توسعه فناوری در کشور تایوان تاسیس شد و هم اکنون به عنوان یک مرکز پژوهشی کاربردی در دنیا شاخته می‌شود که با تشکیل بیش از 270 استارت آپ در کشور تایوان سبب تسریع رشد صنعتی این کشور شده است. در واقع ITRI یک موسسه غیر انتفاعی در حوزه تحقیق و توسعه است که بر روی تحقیقات کاربردی و خدمات فنی متمرکز شده است و نقشی حیاتی در انتقال صنعتی کشور تایوان از صنعت نیروی کار محور به صنعت با سطح فناوری بالا داشته است.

همچنین علاوه بر دفتر اصلی ITRI که در تایوان است، این مرکز در ایالات متحده آمریکا، اروپا و ژاپن نیز شعباتی را راه اندازی کرده است تا از این طریق بتواند دامنه فعالیت‌های تحقیق و توسعه و فرصت‌ همکاری‌های بین‌المللی خود را در سراسر جهان توسعه دهد.

ITRI برای پاسخ سریع به تغییرات صنعت یک پلتفرم سیستم نوآوری باز (OISP) راه اندازی کرد که سبب بهبود سیستم‌ها، نرم‌افزارها و خدمات آن شده است. در عین حال بخش عمده‌ای از فعالیت‌های این مرکز به تجاری‌سازی دستاوردهای تحقیق و توسعه، پرورش استعدادهای استثنایی، و فراهم نمودن خدمات جامع صنعتی‌، مشاوره‌های کسب و کار و ایجاد مراکز آزمایشگاهی و رشد اختصاص داده شده است.

این مرکز با کمک شرکای بین المللی و نیز دفاتر خارج از کشور خود در سیلیکون ولی، توکیو، برلین، مسکو و آیندهوون توانسته در رقابت جهانی باقی مانده و خود را به عنوان یک مرکز نوآوری حفظ نماید. ITRI برای افزایش بهره‌وری حاصل از این سیستم و توسعه تاثیر خود بر جامعه و صنعت،دستاوردهای تحقیق و توسعه خود را در سه حوزه اصلی متمرکز نموده است:

  • زندگی هوشمند: برنامه‌های کاربردی این حوزه شامل یکپارچه سازی در انتقال ارتباطات، ابر داده‌ها، سیستم‌های نوری هوشمند مبتنی بر نیمه‌هادی‌های اپتوالکترونیکی، تکنولوژی‌های پیشرفته در ماشین ابزارها می‌باشد. همچنین این موسسه، برای تسهیل روند توسعه صنایع مرتبط با زندگی هوشمند، دایره مهارت‌ها و تخصص‌های خود را در زمینه ساخت هواپیمای بدون سرنشین، سیستم‌های بی‌سیم G5 و سامانه‌های روشنایی OLED توسعه داده است.
  • کیفیت سلامت: این حوزه با هدف ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای خدمات بهداشتی، توسعه تجهیزات درمانی ترکیبی با ارزش افزوده بالا، سیستم‌های درمان و مراقبت و دستگاه‌های پزشکی شخصی، سیستم‌های تشخیص و درمان مبتنی بر تصویربرداری، سیستم‌های مراقبت از راه دور شکل گرفته است. این کاربردها فناوری ICT و سیستم های آزمایشگاهی بالینی در بیمارستان ها را ادغام می‌کنند. در واقع با این برنامه‌ها، ITRI از توسعه صنایع ساخت تجهیزات پزشکی حمایت می‌کند.
  • محیط زیست پایدار: این برنامه از طریق پروش و توسعه صنایعی با فناوری سبز ایجاد شده‌است که از مواد و فرآیندهای ساخت تا کاربردها را شامل می‌شود. حیط زیست پایدار با کمک صنایع فناروی سبز اعم از مواد و فرآیندهای تولید به سوی برنامه‌های کاربردی تشکیل شده است. این تلاش‌ها به توسعه صنایع با تمرکز بر محصولاتی با مواد زیستی و نیز محصولات نوآورانه سبزمانند باتری‌های آلومینیومی شارژی فوق سریع و فناوری‌ها و پلتفرم‌های تصفیه آب کمک می‌کند.

در واقع،  این مرکز با ترغیب پیشرویی در فناوری‌های پیشرفته در سه حوزه اصلی کاربردی زندگی هوشمند، کیفیت سلامت و محیط زیست پایدار، سبب تسهیل فرآیند همگرایی در نوآوری‌های بین رشته‌ای شده است.

مسیر توسعه فناوری و تحقیق و توسعه کاربردی، مسیری است که جهت حل بسیاری از مشکلات صنعت و توسعه پایدار سریع‌ترین مسیر ممکن به شمار می‌رود. پس در صورتی که شما هم قصد گام برداشتن در این مسیر را دارید به خانواده ICAN بپیوندید.

منبع: https://www.itri.org.tw/eng/index.aspx

نظـــرات