×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

همگام با نیاز صنعت: طرح صنعتی با موضوع بررسی اثر عامل‌دارسازی گرافن بر روی خواص نهایی کامپوزیت رسانای پلیمری
اخبار مرکز 17 بهمن 1080

همگام با نیاز صنعت: طرح صنعتی با موضوع بررسی اثر عامل‌دارسازی گرافن بر روی خواص نهایی کامپوزیت رسانای پلیمری

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت پژوهشی برای پژوهشگران به منظور توسعه کاربرد فناوری و محصول در حوزه 6 پلتفرم فناوری پلاسمای سرد، نانوالیاف، نانومواد، نانوکامپوزیت، نانوکویتاسیون و نانوپوشش قصد دارد تا به بررسی اثر عامل‌دارسازی نانوذرات گرافن بر روی خواص مکانیکی و الکتریکی کامپوزیت ها بپردازد.

در صنعت روشنایی، لامپ‌های LED به دلیل مصرف انرژی کم و عمر طولانی، جایگزین مناسبی برای لامپ‌های رشته‌ای و فلورسنت شده‌اند. این لامپ هیچگونه حرارتی را از خود ساطع نمی‌کند، اما در درون اتصالات نیمه هادی خود، تولید حرارت می‌کند و دمای بالا سبب کوتاه شدن عمر لامپ‌های LED می‌شود.

به طور معمول در لامپ‌های LED از Heat Sink استفاده شده است. این قطعه حرارت تولید شده را جذب و به تدریج از خود تخلیه می‌کند و به این طریق حرارت LED کنترل می‌شود. در تولید Heat Sink اغلب از مواد افزودنی آلومینیوم و یا قطعات آلومینیومی استفاده می‌شود. استفاده از آلومینیوم در مقایسه با فلزاتی همچون طلا و مس برای تولید Heat Sink مقرون به صرفه می‌باشد اما رسانای حرارتی ضعیف‌تری نسبت به سایر فلزات دارد.

نانوذرات گرافن یک ماده با خواص متنوع است. این ماده زمانی که به تنهایی یا با مواد دیگر ترکیب شود، خواص چشم‌گیری را از خود بروز می‌دهد. این ماده در صنایعی همچون حمل‌ونقل، پزشکی، الکترونیک، انرژی کاربرد دارد. در صنعت روشنایی استفاده از گرافن در تولید  Heat Sink سبب می‌شود تا رسانای حرارتی بهبود یابد و در نتیجه منجر به افزایش عمر لامپ‌های LED می‌شود.

شرکت پارسا پلیمر شریف یکی از شرکت‌های مستقر در  مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN) قصد دارد به توسعه کاربرد کامپوزیت اصلاح شده مبتنی بر گرافن برای بهبود عملکرد محصولات مختلف مانند Heat Sink لامپ‌های LED بپردازد.

در صورت تمایل به همکاری متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز، ضمن آگاهی از تسهیلات و خدمات ICAN ، اطلاعات بیشتری در ارتباط با موضوع پایان‌نامه دریافت نمایند و درخواست خود را به ثبت برسانند.

نظـــرات