×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

همراه ICAN در مسیر آفرینش: ارائه خدمات ساخت و تولید تخصصی به صنعت جوهر
اخبار مرکز 19 اسفند 763

همراه ICAN در مسیر آفرینش: ارائه خدمات ساخت و تولید تخصصی به صنعت جوهر

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکزصنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با هدف ارائه خدمات ساخت و تولید تخصصی به واحدهای صنعتی و پژوهشی و نیز با مشارکت 8 شرکت دانش‌بنیان در قالب6پلتفرم فناوری توانسته است جهت رفع نیاز صنعت گامی ارزشمند بردارد. در این میان با ارائه پاسخ‌های نوآورانه به نیاز صنعت در قالب حمایت از طرح‌‌ها و ارائه خدمات تخصصی، روند رفع مشکلات صنعت را تسهیل و باعث بهبود فرآیندها شده است.

جوهرهای چاپ، برای چاپ بر روی کاغذ، فویل، پلاستیک، فلز و ... کاربرد دارند. جوهر چاپی، مخلوطی از موادی همچون رنگدانه‌ها، چسبنده‌ها (لاک الکل) و مواد افزودنی مانند رقیق کننده‌ها است. در فرآیند تولید جوهر، مرحله "مخلوط کردن" یکی از مراحل بسیار مهم و حائز اهمیت است که به منظور کاهش اندازه ذرات جوهر و یکنواختی و پراکندگی رنگدانه‌ها و سایر مواد بکار می‌رود.

از سویی دیگر اگر رنگدانه‌ها و سایر مواد تشکیل‌دهنده جوهر به ذرات کاملا ریز تقسیم نشوند، احتمال می‌رود که در اثر استفاده در پرینتر، نازل آن مسدود و کیفیت چاپ کاهش یابد. از این رو تقاضا برای تجهیزاتی که بتوانند این فرآیند را به درستی انجام دهند رو به افزایش است.

دستگاه آسیاب بیدمیل برای آسیاب مواد در حالت مرطوب و یا ذرات معلق در مایع تا حد میکرو و نانو بکار گرفته می‌شود. استفاده از این دستگاه منجر به کاهش ذرات و همگن‌سازی مناسب مواد در جوهر می‌شود.

شرکت امین آسیا فناور پارس در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط به پلتفرم نانومواد در ICAN فعالیت دارد. اخیرا این شرکت توانست با یک متقاضی صنعتی در بستر ICAN همکاری داشته باشد. اندازه سایز ذرات جوهر و همگن‌سازی آن‌ها از جمله مواردی است که شرکت متقاضی تولید کننده رنگ و جوهر را در فرآیند تولید محصول خود با مشکل مواجه می‌کرد. در این میان ارائه حمایت‌های منتورینگ فنی کارشناسان مرکزصنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی سبب شد تا این شرکت بتواند از دستگاه آزمایشگاهی آسیاب بیدمیل ساخته شده در شرکت امین آسیافناور پارس، در مقیاس صنعتی، خدمات دریافت کند. شرکت‌ متقاضی با استفاده از دستگاه آسیاب بیدمیل مستقر در ICAN و همراهی ومشاوره فنی کارشناس مربوط به پلتفرم نانو مواد توانست جوهر در مقیاس نانو تولید کند. استفاده از این دستگاه ضمن همگن‌سازی و ایجاد پراکندگی و یکنواختی ذرات مواد جوهر ، باعث بهبود کیفیت چاپ شده است.

متقاضیان می‌توانند اطلاعات مربوط به دستگاه آسیاب بیدمیل را  در این بخش مطالعه نمایند.

نظـــرات