×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

یک پلتفرم، بیشمار همکاری: پلتفرم نانوالیاف
اخبار مرکز 26 اسفند 1968

یک پلتفرم، بیشمار همکاری: پلتفرم نانوالیاف

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)  با هدف تسهیل روند توسعه کاربرد فناوری و محصول بر اساس نیاز صنعت با همکاری شرکت فناوران نانو مقیاس اقدام به راه‌اندازی پلتفرم نانوالیاف نموده است. ICAN با فراهم نمودن تجهیزات ساخت و تولید تخصصی مربوط به حوزه نانوالیاف و با حمایت‌های فنی و مشاوره‌ای با پژوهشگران و صنعتگران همکاری دارد.

امروزه با ورود تکنولوژی‌های نوین در تولید محصولات و ایجاد فضای رقابتی در بازار، واحدهای صنعتی به سمت نوآوری در محصولات خود روی آورده‌اند. نانوالیاف فناوری جدیدی است که در طیف گسترده‌ای از صنایع همچون بیوپزشکی، نساجی، انرژی و .... کاربرد دارد و می‌تواند در حوزه فیلتراسیون خواصی همچون فیلترهای گزینشی، جذب بالا و .... ایجاد کند.

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با هدف توسعه کاربرد فناوری و محصولات در حوزه پلتفرم نانوالیاف با شرکت فناوران نانو مقیاس مشارکت دارد. ICAN با فراهم آوردن تجهیزات ساخت و تولید تخصصی مربوط به پلتفرم نانوالیاف آماده ارائه خدمات تخصصی به متقاضیان می‌باشد و با پژوهشگران در قالب همکاری فناورانه مشارکت دارد.

لیست تجهیزاتی که ICAN آماده ارائه خدمات به متقاضیان می‌باشد در زیر آمده است:

  • الکتروریسی غوطه‌وری - Dip Electrospinning
  • الکتروریسی (تک پمپ) -  (Electrospinning (single pump
  • الکتروریسی دو پمپی - Dual Pump Electrospinning
  • پایلوت الکتروریسی - Pilot Electrospinning

یکی از اهداف ICAN ارائه خدمات ساخت و تولید تخصصی به پژوهشگران و صنعتگران می‌باشد. تاکنون 76% از حجم خدمات به متقاضیان دانشگاهی و 24% به واحدهای صنعتی اختصاص داده شده است.

متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل به دریافت خدمات از این تجهیزات با مراجعه به سایت مرکز نسبت به ثبت درخواست خود و پرداخت هزینه مورد نظر اقدام نمایند و از طریق یکی از راه‌های زیر نمونه خود را به ICAN ارسال نمایند.

  • تحویل حضوری نمونه: از طریق مراجعه به مرکز واقع در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و یا دفتر پذیرش نمونه واقع در شهر تهران
  • ارسال از طریق پست: ارسال نمونه از طریق پست از هر نقطه از کشور به آدرس مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی

خدمت درخواست شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط متخصصین مرکز بر روی نمونه ارسالی انجام می‌گردد و پاسخ از طریق پست برای متقاضی ارسال خواهد شد. در صورت نیاز به آنالیزهای تکمیلی به درخواست متقاضی، این آنالیزها می‌تواند از طریق مرکز در زمان کوتاهی انجام و نتایج کلیه آنالیزها برای پژوهشگر ارسال می‌شود.

ICAN با هدف حمایت از طرح‌ها و نمونه‌های اولیه در قالب همکاری فناورانه با علاقه‌مندان مشارکت دارد. در پلتفرم نانوالیاف 9 همکاری صورت گرفته است که از میان آن‌ها 5 طرح (4ورودی دانشگاهی، 1ورودی صنعتی) در فاز اولیه و اجرا می‌باشد و 2 طرح در مرحله بررسی قرار دارد.

ICAN در راستای حمایت از طرح‌ها و پایان‌نامه‌های صنعتی در مسیر رفع نیاز صنعت چند طرح در قالب فرصت صنعتی مطرح کرده است که در ادامه بیان شده است:

  • تولید لباس ضدآب و تنفس پذیر مبتنی بر نانوالیاف
  • تولید سوپرجاذب مایعات مبتنی بر نانوالیاف
  • تولید نانوالیاف جهت کاربرد در سپراتور باتری لیتیومی

متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند در بخش فرصت‌های ICAN اقدام به ثبت درخواست خود نمایند و یا در صورت داشتن ایده و طرح جدید در قالب همکاری فناورانه با ICAN مشارکت نمایند.

نظـــرات