×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

تشکیل یک کنسرسیوم به منظور تولید سنسورهای گرافنی
اخبار خارجی 17 فروردین 616

تشکیل یک کنسرسیوم به منظور تولید سنسورهای گرافنی

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شناسایی تکنیک‌های پیشرفته برای یافتن نقص‌های موجود در کامپوزیت‌ها با استفاده از سنسور‌های گرافنی

یک کنسرسیوم تحقیقاتی با هدف ایجاد یک سنسور گرافنی و نیز همچنین با حمایت مالی Innovate UK برای انجام پروژه گرافنی تاسیس شده است. این کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های متخصص و توانمند است که قصد دارد تا با ایجاد یک سنسور گرافنی، نقص‌های مواد کامپوزیتی را در طول روند تولید بیابد و عمر مفید آن را افزایش دهد. این پروژه از اواخر سال 2018 آغاز شده و قرار است در ژانویه سال 2021 به پایان برسد.

بر طبق گفته TWI، یکی از مشارکت‌کنندگان در این پروژه، شایع‌ترین نقص در فرآیند تولید مواد کامپوزیتی تخلخل است که به دلیل مسائل مربوط به عملکرد مکانیکی مانند تنش برشی بین لایه‌ای می‌تواند برای صنایع خطر بحرانی باشد و خسارت‌های عمده ناشی از ضربات ایجاد کند.

این پروژه به منظور نیاز صنعت به شناسایی تکنیک‌های پیشرفته به منظور یافتن نقص‌های موجود در کامپوزیت‌ها راه‌اندازی شده است که به دلیل افزایش کاربرد کامپوزیت‌ها در صنایع مختلف همچون صنایع هواپیما، خودرو و ساختارهای غیرنظامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این همکاری فناورانه محصولی را توسعه داده‌اند که محدودیت‌های موجود در روش اندازه‌گیری سنتی مانند اندازه‌گیری نقص‌ها در یک جهت را کاهش دهد.

گفته می‌شود که این سنسور، حساسیت و انعطاف‌پذیری بالایی نسبت به سایر روش‌ها پیدا خواهد کرد.

منبع:www.compositesworld.com

نظـــرات