×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

انعقاد قرارداد با هدف تولید نانوجوهرهای گرافنی
اخبار خارجی 21 فروردین 564

انعقاد قرارداد با هدف تولید نانوجوهرهای گرافنی

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شرکت ورسارین با انعقاد قراردادی با شرکت تونگسو اپتوالکترونیک قصد دارد با استفاده از نانوجوهر اقدام به تولید هیتر کند. تولید این محصول قرار است در کشور چین انجام شود.

جوهرگرافنی در سال 2013 توسط محققان دانشگاه نورث‌وسترن ساخته شد. این جوهر تمامی خصوصیات مربوط به گرافن نظیر هدایت الکتریکی بالا، انعطاف‌پذیری مکانیکی و پایداری شیمیایی را دارا است. با استفاده از  چاپگر جوهرافشان می‌توان محصولاتی نظیر ترانزیستور، پیل‌های خورشیدی و دیگر ادوات الکترونیکی تولید کرد. طبق بررسی‌های انجام شده، خواص جوهر گرافنی پس از خم شدن تغییر نمی‌کند بنابراین برای استفاده در صنعت الکترونیک انعطاف‌پذیر مناسب است.

شرکت Versarien توسعه‌دهنده محصولات بر پایه جوهرهای گرافنی است. این شرکت در سال 2010 در کشور انگلستان تاسیس شد و در قالب همکاری‌های فناورانه با مجموعه‌های مختلف همکاری دارد. شرکت Versarien بر تولید محصولاتی همچون تولیدگرافن، مواد فتوالکتریکی (مورد استفاده در نمایشگر)، خودروهای برقی، ذخیره‌‌سازی‌‌ انرژی، لامپ‌های مختلف LED و مواد مدیریت گرمایی مبتنی بر گرافن، تمرکز دارد. اخیرا شرکت Versarien با همکاری شرکت کمبریج، تولیدکننده جوهرهای گرافنی و مواد مرتبط با آن، نسل جدیدی از هیترهای گرافنی تولید نموده است.

شرکت تونگسو اپتوالکترونیک در حوزه مواد مورد استفاده در صنعت نمایشگرهای اپیتوالکترونیک فعالیت دارد. در ماه نوامبر 2018 قرارداد همکاری مشترک میان شرکت Versarien و تونگسو اپتوالکترونیک درحوزه صنعتی‌سازی گرافن به امضای طریفین رسید. اساس این قرارداد بر پایه توسعه محصولات فناورانه و جدید نظیر ادوات هوشمند قابل پوشش و تجهیزات ورزشی بهبودیافته با گرافن قرار گرفت.

تیم تحقیقاتی این پروژه می‌گوید که هیتر گرافنی می‌تواند در دمایی به میزان ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد پایدار باشد و نسبت به هیترهای رایج سرعت عمل بسیار بهتری دارد.

منبع: https://news.nano.ir

نظـــرات