×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

سرنوشت بازار نانوالیاف در آینده به کدام سو می‌رود؟  رشد یا رکود؟
اخبار خارجی 27 فروردین 628

سرنوشت بازار نانوالیاف در آینده به کدام سو می‌رود؟ رشد یا رکود؟

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

بر اساس گزارش منتشر شده از ReportLinker، بازار جهانی نانوالیاف که در سال 2017 بیش از 1263 میلیون دلار بوده است با رشد 25درصدی در بازه زمانی سال‌های 2018 تا 2025 به عدد 7238 میلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارش منتشر شده از ReportLinker، بازار جهانی نانوالیاف که در سال 2017 بیش از 1263 میلیون دلار بوده است با رشد 25درصدی در بازه زمانی سال‌های 2018 تا 2025 به عدد 7238 میلیون دلار خواهد رسید.

کشورهایی همچون ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی، چین، آمریکا، کانادا و فرانسه از جمله کشورهایی هستند که پیش از تجاری‌سازی نانوالیاف، تحقیقات در این حوزه را آغاز نمودند. کشورهای چین و هند، کشورهای محرک نوآوری در حوزه نانوالیاف بوده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که در این بازه زمانی نوآوری‌ها در حوزه نانوالیاف ادامه می‌یابد و فرصت‌های رشد بیشتری شکل می‌گیرد.

همچنین سرمایه‌گذاری‌های دولتی و غیردولتی در حوزه فناوری‌نانو موجب خواهد شد تا فرصت‌های زیادی در بازار نانوالیاف شکل گیرد. بازار نانوالیاف توسط چندین تولیدکننده و ارائه دهنده نانوالیاف تقسیم‌بندی شده و انتظار می‌رود که طی سال‌های آتی، دینامیک رقابت‌پذیری بازار تغییر کند. سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش تحقیق و توسعه تبدیل به محصولات تجاری خواهد شد.

با افزایش دامنه کاربرد فناوری‌نانو، کشورهای توسعه یافته تحقیقات در حوزه فناوری‌نانو را اولویت‌بندی کرده و در این بین تلاش می‌کنند از نانوالیاف برای تامین نیاز صنعت استفاده کنند. با این کار فرصت‌هایی برای شرکت‌ها به وجود می‌آید تا از این فرصت‌ها برای توسعه بازار نانوالیاف استفاده کنند.

بازار جهانی نانوالیاف براساس مواد به بخش‌های نانوالیاف پلیمری، کربنی، سرامیکی و شیشه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند. از نقطه نظر کاربرد، بازار نانوالیاف به بخش‌های الکترونیک، فیلتراسیون هوا، دفاعی، انرژی، امنیت، علوم زنده و داروسازی، شیمی و محیط زیست و کالاهای مصرفی تقسیم‌بندی می‌شود.

فیلتراسیون هوا یکی از بخش‌هایی است که پیش‌بینی می‌شود برتری اصلی را در بازار نانوالیاف داشته باشد و صنعت الکترونیک بیشترین نرخ رشد را در این بازار خواهد داشت.

این گزارش به فراهم کردن آماری از مواد، کاربردهای خاص و روش‌های تولید آن‌ها، شناسایی روندهای فنی موجود، ارائه نمای کلی از فعالیت‌های R&D جهانی مربوط به نانوالیاف منجر شده به ثبت اختراعات، بیان آخرین تحولات فنی در حوزه نانوالیاف کمک می‌کند. این اطلاعات می‌تواند شرکت‌ها را در شناسایی فرصت برای بهبود فرایند و بهره‌وری و همچنین توسعه محصولات جدید یاری نموده و در رشد بازار آینده مؤثر باشد.

منبع: https://news.nano.ir

نظـــرات