×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

شرکت گرافن 3D Lab
اخبار خارجی 14 اردیبهشت 1993

شرکت گرافن 3D Lab

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شرکت گرافن 3D Lab رزین‎های اپوکسی رسانای جریان برق تولید می‎کند که در صنایع پیشرفته مانند الکترونیک، هوافضا و پزشکی کاربرد دارند و مشکلات رزین‎های نارسانا یا کم‎رسانا (مانند خطر آتش سوزی و...) را برطرف می‎کنند.

شرکت گرافن 3D Lab که تولید کننده‎ی محصولات گرافنی با تکنولوژی پیشرفته است اپوکسی‎های کربنی با رسانایی زیاد تولید می‎کند. این رزین‎ها در صنایع پیشرفته مانند الکترونیک، هوافضا، نیمه رساناها و لوازم پزشکی کاربرد دارند. از کاربردهای بالقوه این مواد می‎توان به وسایل ذخیره‎ی انرژی، LEDها، سلول‎های خورشیدی، ترانزیستورهایFET  و حسگرهای زیستی اشاده کرد.

با توجه به اینکه پوشش‎های رزینی عموما عایق الکتریسیته هستند، در سطحشان الکتریسیته ساکن ایجاد می‎شود و ممکن است باعث بروز مشکلاتی چون آتش سوزی و اختلال در کار لوازم حساس الکتریکی شوند. رزین‎های جدید رسانای جریان الکتریسیته هستند و در نتیجه از بروز این مشکلات جلوگیری می‎کنند. آزمایش‌ها نشان می‎دهد رسانایی الکتریکی این مواد 5 برابر بیشتراز سایر اپوکسی‎های رسانای بدون فلز موجود در بازار است. این رزین‎ها در محدوده‎های دمایی متفاوت، کارایی دارند و با استفاده از سخت کننده‎ها (هاردنرها) به جامدات غیر قابل نفوذ و حل نشدنی تبدیل می‎شوند. شرکت 3D Lab با استفاده از ترکیبی از پرکننده‎ی کربن با کارایی بالا و اپوکسی با خواص فوق‎العاده‎ی الکتریکی دست یافته است. این ماده که می‎توان آن را در دمای اتاق یا با سرعت بیشتر در دماهای بالاتر عمل آوری کرد، به خوبی به زیرلایه‎هایی از جنس فلز، کامپوزیت، سرامیک و شیشه متصل می‎شود.

شرکت گرافن 3D Lab یکی از شرکت‎های پیشرو در ارتقا، تولید و فروش کامپوزیت‎ها و پوشش‎های بر پایه گرافن و سایر محصولات پیشرفته‎ی اختصاصی است که هم اکنون بیش از 100 محصول متنوع گرافنی تولید می‎کند. از مشتریان اصلی این مجموعه می‎توان به ناسا، جنرال الکتریک، اپل، زیراکس و سامسونگ اشاره کرد.

منبع: nanoindustry.ir

نظـــرات