×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

نشست تخصصی دستگاه اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) در ICAN، فرصتی برای ورود به دنیای مواد پیشرفته
اخبار مرکز 30 خرداد 448

نشست تخصصی دستگاه اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) در ICAN، فرصتی برای ورود به دنیای مواد پیشرفته

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی(ICAN) با هدف معرفی مرکز و فعالیت‌های آن، توسعه همکاری‌های فناورانه میان شرکت‌های مالک پلتفرم فناوری و متخصصین و پژوهشگران و ایجاد ارتباطات شبکه‌ای میان متخصصین و پلتفرم فناوری نانو مواد ICAN، در تاریخ 23 خرداد ماه 1398 اقدام به برگزاری نشستی تخصصی در حوزه فناوری اسپارک پلاسما زینترینگ نمود.

مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی(ICAN) با هدف معرفی مرکز و فعالیت‌های آن، توسعه همکاری‌های فناورانه میان شرکت‌های مالک پلتفرم فناوری و متخصصین و پژوهشگران و ایجاد ارتباطات شبکه‌ای میان متخصصین و پلتفرم فناوری نانو مواد ICAN، در تاریخ 23 خرداد ماه 1398 اقدام به برگزاری نشستی تخصصی در حوزه فناوری اسپارک پلاسما زینترینگ نمود که با استقبال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور از جمله دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی مالک اشتر اصفهان، بین المللی امام خمینی، پژوهشگاه نفت و متخصصین این حوزه همراه شد.

از جمله محورهای این نشست می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • معرفی مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)
  • ارائه مدل‌ها و فرصت‌های همکاری مبتنی بر توسعه محصول
  • معرفی تخصصی حوزه فعالیت شرکت خلأپوشان فلز
  • بیان قابلیت‌ها و حوزه‌های جدید تحقیقاتی و صنعتی مرتبط با فناوری  SPS
  • جذب ایده‌های کاربردی با قابلیت رسیدن به یک محصول جدید
  • بازدید از تجهیزات و محیط تحقیقاتی مرکز و معرفی خدمات قابل ارائه مرکز

در ابتدای نشست، مهندس محمدجواد خلج مدیر ICAN  ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان، به تشریح ماهیت ICAN، رسالت و چشم انداز مرکز پرداختند تا جنبه‌های مختلف این نشست برای مهمانان روشن گردد. در ادامه مدل‌های همکاری ICAN در توسعه محصول،  توسعه کاربرد و نیز ارائه خدمات برای حاضرین بیان شد و نمونه‌های موفق از مدل‌های همکاری مرکز به ایشان ارائه گردید. در بخش پایانی ارائه، مهندس خلج فرصت‌های همکاری موجود با ICAN را برای حاضرین در نشست تشریح نمودند.

در بخش دوم برنامه، جناب اقای دکتر شاهدی اصل عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی، به تشریح فناوری اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS) پرداختند و ارائه کاملی از روند توسعه این فناوری، حوزه‌های تحقیقاتی روز دنیا بر پایه این فناوری، کاربردهای بالفعل و بالقوه صنعتی آن و چالش‌های موجود این فناوری در داخل و خارج از کشور به سمع و نظر مهمانان برنامه رسید. در ادامه این قسمت، مهمانان پیرامون موضوعات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند که از نتایج این مباحثه می‌توان به استخراج اولیه چند موضوع جذاب تحقیقاتی برای شروع همکاری فناورانه در قالب طرح‌های صنعتی در مرکز اشاره نمود.

در بخش پایانی برنامه، مهندس هاشمی مدیرعامل شرکت خلأ پوشان فلز به عنوان شرکت سازنده دستگاه SPS در کشور به معرفی شرکت خلأ پوشان فلز و توانمندی‌های آن و نیز دستگاه SPS ساخته شده توسط شرکت و مشخصات فنی آن پرداختند. در ادامه محصولات توسعه داده شده توسط این شرکت در حوزه SPS به مهمانان ارائه شد. بخش پایانی ارائه مهندس هاشمی نیز به بیان حوزه‌ه‌های علاقمندی‌ شرکت خلأ پوشان فلز جهت سرمایه‌گذاری و توسعه همکاری مشترک با متخصصین این حوزه اختصاص یافت.

در پایان این نشست نیز مهمانان در قالب برنامه تور بازدید از تجهیزات و امکانات مرکز، از پلتفرم‌ فناوری‌های موجود در ICAN، تجهیزات آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی و دستاوردهای مرکز در حوزه‌های مختلف بازدید نمودند.

ICAN نیز به پاس قدردانی از حضور متخصصین حوزه SPS در این نشست، دو مدل تخفیف استفاده از خدمات مرکز در حوزه SPS به مهمانان ارائه نمود که در این طرح تخفیفی مهمانان نشست می‌توانند تا سقف 10 میلیون ریال از 50 درصد تخفیف تا پایان شهریورماه سال جاری و یا ارسال یک نمونه رایگان برای استفاده از خدمات SPS بهره‌مند گردند.

از نکات ویژه این نشست می‌توان به ارسال حدود 40 مورد درخواست استفاده از خدمات SPS مرکز و نیز دو درخواست همکاری فناورانه در حوزه توسعه کاربردهای فناوری SPS اشاره نمود که نشان از جذابیت این نشست و آشنایی با مرکز برای حاضرین در نشست دارد.

 

نظـــرات