×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

ساعتِ خلقِ ثروتت، کوک!، همایشی جذاب برای رونمایی از مدرسه توسه دهنده ICAN
اخبار مرکز 23 تیر 1336

ساعتِ خلقِ ثروتت، کوک!، همایشی جذاب برای رونمایی از مدرسه توسه دهنده ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

همایش "ساعتِ خلقِ ثروتت، کوک!" در تاریخ 23 تیرماه 1398 با هدف معرفی مدرسه توسعه دهنده ICAN، توسط مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) در کانون اسلامی انصار برگزار گردید.

همایش "ساعتِ خلقِ ثروتت، کوک!" در تاریخ 23 تیرماه 1398 با هدف معرفی مدرسه توسعه دهنده ICAN، توسط مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) در کانون اسلامی انصار برگزار گردید. این همایش که با استقبال دانشجویان، محققین و متخصصین کشور در رشته‌های مختلف دانشگاهی همراه بود، در 4 محور اصلی پیگیری شد:

در ابتدای این نشست پس از تلاوت قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مهندس محمد جواد خلج مدیر مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی، ضمن خوشامد گویی به مهمان‌ها، توضیحاتی را در مورد ICAN، اهداف و چشم انداز آن، مدل‌های همکاری در ICAN و همکاری فناورانه، ساختار ICAN و پلتفرم فناوری‌های موجود در آن ارائه نمودند. ایشان با تاکید بر اهمیت توسعه محصول و یا کاربردهای فناوری نانو مبتنی بر پلتفرم فناوری‌های موجود در ICAN با لحاظ پیوست‌های فنی و اقتصادی در آن‌ها، اعلام نمودند که ICAN از سطوح مختلف ایده، نمونه اولیه و چالش‌های صنعتی که از سمت قشر دانشگاهی و محققین به ICAN عرضه می‌شود با لحاظ ملاحظات فنی و اقتصادی در طرح‌های ارائه شده استقبال خواهد نمود. قسمت پایانی صحبت‌های مهندس خلج نیز به دستاوردهای ICAN در حوزه توسعه کاربرد و محصول جدید مبتنی بر شش پلتفرم فناوری مستقر در ICAN اختصاص داشت که از آن جمله می‌توان به توسعه 19 کاربرد و محصول در این حوزه اشاره نمود.

بخش بعدی همایش به سخنرانی سرکار خانم دکتر اخوان مقدم اختصاص داشت. ابتدای ارائه ایشان به لزوم خودشناسی و نقش تصمیم‌سازی در سرنوشت هر فرد اختصاص داشت. ایشان با بیان اینکه وجه مشترک 50 فرد ثروتمند دنیا آموزش دیدن آن‌ها بوده است، ضرورت آموزش و نقش آموزش در موفقیت کسب و کارها را برای حضار تشریح نمودند. در قسمت بعدی ارائه، خانم دکتر اخوان به تبیین مدرسه توسعه دهنده و سرفصل‌های طراحی شده برای این دوره آموزشی پرداختند و اهمیت هر یک از سرفصل‌های دوره را برای شرکت‌کنندگان تشریح نمودند. ضرورت یادگیری سرفصل‌های طراحی شده و نقش آن‌ها در رسیدن به موفقیت با مدل‌های همکاری فناورانه ICAN بخش پایانی ارائه خانم دکتر اخوان بود که با استقبال مخاطبین در سالن همراه شد.

محور سوم همایش، به ماهیت مدرسه توسعه دهنده ICAN و علت انتخاب سرفصل‌های دوره‌های طراحی شده در این مدرسه توسط ICAN اختصاص داشت که توسط سرکار خانم مهندس طباطبایی ارائه گردید. در ادامه شابلون توسعه دهنده ایده‌آل از نظر ICAN برای شرکت کنندگان تشریح شد. نگرش فناورانه، نگرش اقتصادی، نگرش صنعتی و داشتن مهارت‌های نرم به عنوان شاخصه‌های اصلی یک توسعه دهنده ایده‌آل از نظر ICAN هستند که در ادامه ارائه خانم مهندس طباطبایی به تشریح آن‌ها پرداخته شد. بخش پایانی ارائه ایشان نیز به توضیح هریک از دوره‌ها، ویژگی و محتوای دوره و نیزسطح آموزشی مدنظر در دوره‌ها اختصاص یافت.

محور چهارم همایش نیز به پرسش و پاسخ مهمانان از نمایندگان شرکت‌های مستقر در شش پلتفرم فناوری ICAN اختصاص داشت و حضار با توجه به علاقمندی خود به صحبت و گفتگو با نمایندگان شرکت‌ها پرداختند. علاقمندی‌های تحقیقاتی و موضوعات مد نظر شرکت‌های مالک پلتفرم فناوری جهت توسعه کاربرد و محصول، انتقال تجربیات شرکت‌ها در همکاری‌های فناورانه و اهمیت آموزش در بالا بردن ضریب موفقیت در این مدل از همکاری اهم مطالبی بود که در این نشست‌های صمیمانه بین شرکت کنندگان و نمایندگان شرکت‌های مستقر در ICAN به مخاطبین منتقل گردید.

لازم به یادآوری است که همایش "ساعتِ خلقِ ثروتت، کوک!" با هدف رونمایی از مدرسه توسعه دهنده ICAN در 23تیرماه 1398 با حضور دانشجویان، محققین و متخصصین در محل کانون اسلامی انصار برگزار گردید.

 

 

نظـــرات