×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

راه‌اندازی پلتفرم صنعتی نانوکامپوزیت پلیمری در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)
اخبار مرکز 7 بهمن 1924

راه‌اندازی پلتفرم صنعتی نانوکامپوزیت پلیمری در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN)  را برای سهولت ارتباط و ارائه خدمات به محققان دانشگاهی و صنعتگران راه‌اندازی نموده است تا تقاضایی صنعتی یا معضل صنعتی در قالب پایان‌نامه‌، طرح‌های پژوهشی به صورت مشترک انجام پذیرد. ICAN سازوکاری برای ارتباط جامعه دانشگاهی با صنایع در قالبی جدید و متفاوت و مبتنی بر توسعه محصولات صنعت پلیمر می‌باشد.

محققان طی سال‌های گذشته پژوهش‌های مختلفی را در حوزه نانوکامپوزیت پلیمری انجام دادند. متاسفانه نبود بستری برای ارتباط جامعه دانشگاهی به صنایع، نرخ رشد حوزه صنعتی نانوکامپوزیت‌های پلیمری را کم نموده است.
ICAN با ایجاد اکوسیستم مناسب برای تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران کشور توسط ستاد ویژه توسعه فناوری راه‌اندازی شده است. این مرکز با همکاری شش شرکت‌ دانش‌بنیان سازنده تجهیزات ساخت و تولید نانو در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی تشکیل شده است.
یکی از پلتفرم‌ فناوری‌های مستقر در مرکز ICAN، پلتفرم فناوری نانوکامپوزیت‌های پلیمری (نانوکامپوزیت) است.
پژوهشگران و فناوران حوزه نانوکامپوزیت که با آگاهی از تقاضایی از جانب صنعت، صاحب ایده کاربردی یا نمونه آزمایشگاهی از محصولات مرتبط هستند، می‌توانند در قالب همکاری نوآورانه با شرکت‌های دانش‌بنیان عضو مرکز، از حمایت‌های ICAN در تامین هزینه‌های تحقیق و توسعه فناوری (شامل هزینه‌های اثبات کارایی، آنالیز، مشخصه‌یابی و غیره) بهره‌مند گردند.
ملاحظات فنی طرح‌های مفهومی و نمونه‌های آزمایشگاهی عبارتند از:
•    مقیاس‌پذیری و تکرارپذیری (روش پیشنهادی باید امکان تکرار و افزایش مقیاس داشته باشد، زیرا هدف نهایی ما ساخت در مقیاس انبوه و صنعتی است)
•    قابلیت تجاری‌سازی و توجیه فنی و اقتصادی
محققان و فناوران فعال در حوزه نانوکامپوزیت‌های پلیمری می‌توانند از تجهیزات مستقر در مرکز ICAN در قالب خرید خدمت در کنار مشاوره کارشناسان شرکت و سازندگان تجهیزات استفاده کنند؛ لیست خدمات تجهیزات آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی این پلتفرم به شرح ذیل است:
 

برای ثبت فرصت صنعتی خود برای همکاری نوآورانه در ICAN، میتوانید از طریق وب‌سایت مرکز ICANANO.IR اقدام کنید.
همچنین دریافت مشاوره رایگان و آگاهی بیشتر از فرآیندهای ICAN از طریق کانال‌های ارتباطی زیر مقدور است:
آیدی کانال: ICANANO@
آیدی مشاوره : ICANServices@
تلفن تماس: 02156277156

نظـــرات