×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

بازار جهانی پلاسمای سرد: ۲۰۱۷ – ۲۰۲۲
اخبار خارجی 3 اسفند 1979

بازار جهانی پلاسمای سرد: ۲۰۱۷ – ۲۰۲۲

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

با توجه به رصد بازار جهانی پلاسمای سرد برآورد شده است این حوزه رشد اقتصادی مطلوبی را طی ۵ سال آتی داشته باشد. صنایع الکترونیک و الکتریک، پلیمر و پلاستیک، منسوجات، پزشکی و خوراک اصلی‌ترین بخش‌های کسب و کار پلاسمای سرد را تشکیل می‌دهند.

ارزش بازار جهانی پلاسمای سرد در سال ۲۰۱۶، ۱۲۸۶/۴ میلیون دلار برآورد شده است. پیش‌بینی شده است که این حوزه با نرخ رشد مرکب سالانه 2/12 درصد در پنج سال آینده مواجه خواهد شد و ارزش آن در سال ۲۰۲۲ به ۲۵۳۶/۴ میلیون دلار خواهد رسید.
نوآوری‌های پیاپی در فناوری پلاسمای سرد، افزایش تقاضا برای محصولات دوستدار محیط زیست، افزایش به کارگیری پلاسمای سرد در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی، معرفی شدیدترین استانداردهای امنیتی در صنایع مختلف اعم از امنیت غذایی همچنین رشد تقاضای روزافزون برای غذاهای یخ‌زده برخی از محرک‌های رشد کسب و کار پلاسمای سرد هستند.
بازار جهانی پلاسمای سرد ، بر اساس انواع صنایع مصرف‌کننده نهایی همانند الکترونیک و الکتریک، پلیمر و پلاستیک، پزشکی، منسوجات، خوراک، و بسیاری موارد دیگر به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است. پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته بر این اصل استوار است که صنعت الکترونیک و الکتریک به عنوان بخش اصلی کسب و کار پلاسمای سرد در طی پنج سال آینده باقی بماند و با افزایش روزافزون کاربرد پلاسمای سرد در نیمه‌هادی‌ها به حیات خود ادامه دهد. پیش‌بینی شده است که صنعت غذا شاهد بیشترین رشد در دوره مشابه باشد، که توسط استانداردهای امنیتی با تقاضای روزافزون برای مواد پلاستیکی ایمن به حیات خود ادامه می‌دهد.
بازار جهانی پلاسمای سرد بر اساس انواع کاربردهای آن همانند پوشش، تمیزکاری و فعال‌سازی، تکمیل منسوجات، درمان جراحت، چسبندگی، ضدعفونی، استرلیزه کردن و بسیاری موارد دیگر دسته‌بندی می‌شود. تمیزکاری و خالص‌سازی پرکاربردترین ویژگی پلاسمای سرد طی دوران پیش‌بینی باقی‌مانده است. این ویژگی با نفوذ به صنایع الکتریک و الکترونیک، پلیمر و پلاستیک پیشرفت کرده است.
کسب و کار جهانی پلاسمای سرد بر اساس انواع کم فشار و اتمسفری دسته‌بندی می‌شود. هر دو دسته کم فشار و فشار اتمسفر آن شاهد نرخ رشد حیرت‌انگیزی در پنج سال اخیر بوده‌اند. پلاسمای سرد کم فشار اساسا در ساخت نیمه‌هادی‌ها به کار گرفته می‌شود در حالیکه پلاسمای سرد اتمسفری در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد که از منسوجات تا صنایع پزشکی گسترده است.


منبع:
https://www.businesswire.com/news/home/20170602005366/en/Global-Cold-Plasma-Market-2017-2022---Research

 

نظـــرات