×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

استقرار دو شرکت جدید در حوزه نانومواد و پلاسمای سرد در ‌ICAN
اخبار مرکز 6 اسفند 2048

استقرار دو شرکت جدید در حوزه نانومواد و پلاسمای سرد در ‌ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

به منظور توسعه تجهیزات، خدمات، طرح‌ها و پایان‌نامه‌های صنعتی در ۶ پلتفرم فناوری مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی، دو شرکت بسا فن‌آوران نصیر و خلاپوشان فلز به جمع شرکت‌های مالک پلتفرم فناوری در ICAN پیوستند.

یکی از نیازهای کنونی شرکت‌‌های دانش بنیان و افراد حقیقی و حقوقی فناور برای تولید نمونه اولیه از ایده‌‌ها و طرح‌‌های مدنظر، دسترسی راحت و ارزان قیمت به زیرساخت‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تحقیقات کاربردی، ساخت نمونه اولیه و انجام آزمایش‌ها و تست‌های مختلف بر روی آن است. به همین منظور، ستاد توسعه فناوری نانو با هدف توسعه اقتصاد مبتنی بر فناوری نانو مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی یا به اختصار ICAN را راه‌اندازی کرد. ICAN هم‌اکنون ۶ پلتفرم فناوری فعال دارد که هریک تجهیزات آزمایشگاهی، نیمه‌صنعتی و صنعتی را در خود جای داده‌اند.

پس از بررسی و ارزیابی درخواست متقاضیان حقوقی برای استقرار در پلتفرم فناوری‌های ICAN، دو شرکت بسافن‌آوران نصیر و خلاپوشان فلز حائزصلاحیت برای حضور در ICAN شدند.

شرکت دانش‌بنیان بسافن فعالیت خود را با طراحی و ساخت منابع تغذیه مورد استفاده در تولید پلاسمای سرد و داغ، فشار اتمسفر و خلاء، در فرکانس های DC و LF و RF و ماکروویو با قابلیت‌های صنعتی و همچنین انواع تورچ‌های پلاسما مانند کرونا، Vacuum and Atmospheric ICP ،Vacuum and Atmospheric CCP،DBD و FEDBD آغاز کرد و در چند سال گذشته به حوزه كاربرد پلاسما در صنعت برای مقاصد ایجاد خواص ضد اب و لک و پردازش پلاسمایی تحت خلاء نيز ورود پيدا كرده است. این شرکت در پلتفرم فناوری پلاسمای سرد مرکز مستقر است. تجهیز این شرکت سامانه پردازش پلاسمایی تحت خلا با برند Plasma DEJ است. خدمت ارائه‌شده فعلی به کمک این سامانه «پردازش پلاسمایی برای ایجاد خواص ویژه سطحی» است. برای سفارش این خدمت می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

شرکت خلأپوشان فلز در سال ۱۳۹۰ با بهره‌گیری از تجربیات به دست آمده به واسطه مشارکت در طراحی و ساخت سیستم‌های تحت خلأ با مراکز علمی مختلف تأسیس شد. هدف شرکت طراحی، ساخت و توسعه دانش فنی سیستم‌های تحت خلأ در حوزه‌ها و کاربردهای صنعتی و پژوهشی مختلف است. این شرکت در پلتفرم فناوری نانومواد مرکز مستقر است. تجهیز فعلی این شرکت دستگاه سینتر پلاسمای جرقه‌ای است. خدمت ارائه‌شده فعلی به کمک این سامانه «سینتر و سنتز ترکیبات مختلف از جمله فلزی، سرامیکی و کامپوزیتی» است. برای سفارش این خدمت می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

محققان علاقه‌مند به همکاری با این شرکت‌ها می‌توانند بخش طرح‌ها و پایان‌نامه‌های پیشنهادی مرکز را در سایت رسمی مرکز دنبال کنند یا پیشنهاد خود را از طریق این بخش برای ICAN ارسال کنند.

همچنین شرکت‌های علاقه‌مند به همکاری با مرکز می‌توانند درخواست خود را به ایمیل رسمی مرکز به نشانی Ican@nano.ir ارسال کنند.

نظـــرات