×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

آغاز همکاری پژوهشی مشترک میان پلتفرم فناوری نانوکویتاسیون ICAN و پژوهشگران علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه علوم و تحقیقات
اخبار مرکز 14 تیر 1776

آغاز همکاری پژوهشی مشترک میان پلتفرم فناوری نانوکویتاسیون ICAN و پژوهشگران علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه علوم و تحقیقات

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

اخیرا پروژه‌ای تحت عنوان " بررسی تاثیر فرایند کویتاسیون هیدرودینامیک بر برخی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و میکروبی آب سیب تازه " تعریف شده است و قرارداد همکاری پژوهشی میان ICAN، شرکت PNF از شرکت‌های عضو ICAN و پژوهشگران دانشگاه علوم و تحقیقات امضا شده است. در این میان ICAN با ارائه حمایت‌های متنوع خود به دنبال تسهیل ارتباط میان صنعتگران و محققان است.

شرکت پیام‌آوران نانوفناوری فردانگر (PNF) از جمله شرکت‌های عضو ICAN است که در پلتفرم فناوری نانوکویتاسیون با ICAN همکاری دارد. این شرکت به کمک دستگاه‌های خود قادر است در حوزه کویتاسیون تست‌های عملیاتی لازم را اجرا کند. یکی از حوزه‌های فعالیت شرکت PNF حوزه صنایع غذایی است.
به دنبال پیگیری‌های اخیر در ICAN، پروژه‌ای تحت عنوان " بررسی تاثیر فرایند کویتاسیون هیدرودینامیک بر برخی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و میکروبی آب سیب تازه " متناسب با پتانسیل و نیاز شرکت PNF تعریف شده است و قرارداد همکاری پژوهشی میان ICAN، شرکت PNF از شرکت‌های عضو ICAN و پژوهشگران دانشگاه علوم و تحقیقات امضا شده است.
هدف این پژوهش حرکت به سمت مصرف محصولات تازه دارای ماندگاری قابل‌قیاس با محصولات پاستوریزه‌شده، عدم استفاده از مواد نگهدارنده و فرآیندشده در کنار کمترین میزان حرارت‌دهی است. در این پژوهش آب سیب تازه با دستگاه کویتاسیون هیدرودینامیک تهیه می‌گردد و استانداردهای موردنظر از جمله پارامترهای طعمی و فاکتورهای شاخص میکروبی و شیمیایی حین فرآیند و پس از مدت زمان ماندگاری محدود موردسنجش قرار می‌گیرند.
لا زم به ذکر است که ICAN به منظور پیشبرد پروژه تسهیلات زیر را در دستور کار خود قرار داده است:
•    استفاده از تجهیزات نیمه‌صنعتی نانوکویتاسیون
•    تامین هزینه‌های ساخت و کارایی
•    تامین هزینه‌های مواد مصرفی / مواد اولیه
•    دریافت مشاوره علمی و فنی
•    ...

 

نظـــرات