×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

آخرین اخبار داخلی و خارجی

راه‌اندازی سامانه آزمایشگاهی و صنعتی ®Plasma DEJ بر پایه فناوری پلاسمای سرد در ICAN
اخبار مرکز 17 تیر 1775

راه‌اندازی سامانه آزمایشگاهی و صنعتی ®Plasma DEJ بر پایه فناوری پلاسمای سرد در ICAN

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

اخیرا سامانه پلاسمای سرد تحت خلاء (®Plasma DEJ) ساخته شرکت بسافن در ICAN رونمایی شد. این سامانه قادر به ایجاد خواص ویژه روی سطوح اجسام و اشیاء به کمک فناوری پلاسمای سرد تحت خلاء است. شرکت بسافن حین رونمایی دستگاه یک قرارداد تولید کفش‌های ضدآب با یکی از شرکت‌های تولیدکننده کفش منعقد کرد. این سامانه در دو مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی در محل ICAN در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

سامانه پلاسمای سرد تحت خلاء قادر است به صورت کاملا اتوماتیک فیلم نانومتری را روی سطوح ۲ بعدی و ۳ بعدی تولید کند و سطح را آب‌گریز نماید. Plasma DEJ می‌تواند روی طیف وسیعی از مواد از قبیل منسوجات، مواد پلاستیکی، مواد پلیمری، ادوات و بردهای الکتریکی، اتواع فیلترها، سوزن‌ها و ایمپلنت‌های پزشکی پردازش کند.
سامانه حاضر در دو مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی تولید شده است و آماده فروش و ارائه خدمات‌ در ICAN است. سامانه مقیاس آزمایشگاهی بیشتر برای مقاصد تحقیقاتی و دانشگاهی بکار می‌رود، در حالی که مدل صنعتی قادر است محصولاتی باکیفیت، زیست‌سازگار و پایدار را در مقیاس صنعتی تولید کند. در حال حاضر این سامانه در صنعت الکترونیک و نساجی به کار گرفته شده است.
با توجه به قابلیت کنترل بسیار بالای فناوری پلاسما، خواص و خصوصیات زیر به کمک این فناوری قابل‌دستیابی است:
•    عمر و دوام بالای خواص ویژه مانند آبگریزی (ضدآب)
•    یکنواختی محصول
•    تکنولوژی سبز
•    مصرف پایین مواد اولیه
•    مصرف پایین انرژی
•    توانمندی بالا در پوشش کامل منسوجات تکمیل‌شده
•    کیفیت بالا
در حال حاضر شرکت بسافن در همکاری با یک شرکت تولیدی کفش در حال تولید کفش‌های ضدآب در مقیاس صنعتی است. این شرکت همچنین از محققان و صنعتگران دعوت به عمل آورده است تا در راستای توسعه کاربردهای فعلی تجهیز یا افزودن کاربردهای جدید به آن طرح‌های خود را از طریق سامانه ثبت طرح وب‌سایت ICAN ارسال کنند. متقاضیان همچنین می‌توانند جهت دریافت خدمت به اینجا مراجعه کنند و جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ICAN تماس حاصل فرمایند.

عضو ICAN شوید و به کمک فناوری پلاسمای سرد کاربردهای جدید و موردنظر خودتان را در حوزه تخصصی خودتان گسترش دهید.

نظـــرات