×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام
شرکت خلا پوشان فلز

شرکت خلا پوشان فلز

//////////////////////////////////////////////

 

شماره تماس : ۵۶۲۷۶۳۱۳ ۰۲۱

وب سایت : http://www.khpf.co.ir

نشانی دفتر: تهران- شهرک گستان- بلوار کوهک- خیابان نسیم سوم- برج پلیمر- طبقه ۱۰ شمالی - واحد ۶۹

 

مدیرعامل: مهندس مهدی هاشمی |مشاهده رزومه

معرفی
شرکت خلأپوشان فلز در سال ۱۳۹۰ با بهره‌گیری از تجربیات به دست آمده به واسطه مشارکت در طراحی و ساخت سیستم‌های تحت خلأ با مراکز علمی مختلف تأسیس شد. هدف شرکت طراحی، ساخت و توسعه دانش فنی سیستم‌های تحت خلأ در حوزه‌ها و کاربردهای صنعتی و پژوهشی مختلف است. شرکت خلأپوشان فلز با بهره‌گیری از کادری مجرب موفق به طراحی و ساخت سیستم‌های فرآوری مواد پیشرفته، انواع سیستم‌های لایه نشانی و تجهیزات تحت خلأ بالا شده است. سیستم‌های تحت خلأ تولید شده به دلیل پیشگام بودن در فناوری و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، در بسیاری از سازمان‌ها و دانشگاه‌های معتبر کشور مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

فعالیت‌های تحقیق و توسعه
امکان ثبت داده‌های سینتر پلاسمای جرقه‌ای در دستگاه SPS فراهم شده است. داد‌ه‌های مهم نظیر جابجایی، دما و فشار حین فرآیند ثبت شده و با رسم نمودار، می‌توان رفتار سینتری پودر فشرده تا رسیدن به قطعه بالک را مورد بررسی قرار داد. پژوهشگران با استفاده از این داده‌ها، با آگاهی بیشتری نسبت به تعیین پارامترهای مهم از جمله دمای سینتر اقدام می‌کنند.

معرفی محصولات
فعالیت‌های عمده شرکت در دو زمینه فرآوری مواد و لایه نشانی تقسیم می‌شوند.
در حوزه فرآوری مواد:
۱- طراحی و ساخت سیستم پرس داغ (HP) در خلأ با سیستم گرمایش سریع القایی؛ دمای کاری و میزان خلأ در سیستم HP به ترتیب تا ۱۶۰۰ درجه سانتی‌گراد و برابر با ۲-۱۰ ۵x میلی‌بار است. در طول فرآیند سینتر، اندازه‌گیری لحظه‌گیری موقعیت فک با استفاده از سیستم کنترلی با دقتی برابر با ۱۰۰ میکرون انجام می‌شود.


 

۲- طراحی و ساخت سیستم اسپارک پلاسما سینترینگ (SPS)؛ دمای کاری و میزان خلأ در سیستم SPS به ترتیب تا ۲۵۰۰ درجه سانتی‌گراد و برابر با ۲-۱۰ ۵x میلی‌بار همراه با نرخ گرمایش‌هایی برابر با  ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد بر دقیقه می‌باشد. در طول فرآیند سینتر، اندازه‌گیری لحظه‌ای موقعیت فک با استفاده از سیستم کنترلی با دقتی برابر با ۱۰۰ میکرون انجام می‌شود.


 

۳- طراحی و ساخت سیستم کوره المنتی دما بالا تحت خلأ بالا (VF)؛ دمای کاری و میزان خلأ در سیستم VF به ترتیب تا ۲۳۰۰ درجه سانتی‌گراد و برابر با ۵-۱۰ ۵x میلی‌بار است. این سیستم قابلیت استفاده از پمپ‌های خلأ روتاری و دیفیوژن همراه با دام سرد را دارا است.


۴- طراحی و ساخت انواع کوره های القایی تا دمای ۲۲۰۰ درجه سانتی‌گراد
۵- طراحی و ساخت سیستم پرس ایزواستاتیک سرد (CIP)؛ فشرده‌سازی همه جانبه نمونه‌های پودری مختلف تا فشار ۳۰۰ مگاپاسکال در محفظه‌ای از جنس فولاد با استحکام بالا مطابق با استاندارد آمریکا انجام می‌پذیرد.


 

در حوزه لایه نشانی:
۱- طراحی و ساخت سیستم لایه نشانی تحت خلأ با روش‌های فیلمانی، اسپاترینگ، بیم‌الکترونی. طراحی دستگاه به شکلی انجام پذیرفته که امکان نصب انواع دیگر چشمه‌های تبخیر به همراه ملحقات و ادوات پیشرفته لایه نشانی در آن به سهولت قابل انجام است.


۲- طراحی و ساخت دستگاه لایه نشانی لنزهای اپتیکی جهت کاربری صنعتی.
۳- طراحی و ساخت الکترون گان ستونی توان بالا.
علاوه بر فعالیت‌های مذکور، شرکت خلأپوشان فلز اقدام به ارائه خدمات در زمینه سینتر و سنتز مواد پیشرفته با استفاده از SPS به پژوهشگران گرانقدر کرده است. روش SPS به دلیل بهبود مکانیزم‌های سینتر نسبت به روش‌های معمول مورد توجه پژوهشگران بسیاری قرار گرفته است. در طول فرآیند SPS، پارامترهای مهمی از جمله تغییر جابجایی، دما و فشار ثبت گردیده که دید مناسبی از فرآیند SPS به پژوهشگران ارائه می‌دهد.