×
  • ورود ثبت نام فراموش کرده ام

نانومواد

alt=

ساخت و تولید و فراوری نانومواد

کاهش اندازه ذرات از ابعاد میکرومتری به نانومتری باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در خواص ماده می‌شود. خواص و عملکرد نانو مواد به گونه‌ای است که باعث شده است محققان و صنعتگران به سمت تولید و استفاده از این مواد در ساخت قطعات و محصولات خود جذب شوند.  انواع بهبود خواص شامل افزایش استحکام، سختی، کاهش مقاومت الکتریکی، بهبود خواص کاتالیستی، بروز خواص مغناطیسی جدید و افزایش مقاومت شیمیایی و حرارتی است. در ساخت و استفاده از نانومواد چالش‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تبدیل ذرات میکرومتری به نانومتری
  2. مخلوط سازی نانوذرات
  3. سینتر نانوذرات

 

تبدیل ذرات میکرومتری به نانومتری

یکی از روش‌های رایج تولید نانوذرات استفاده از فرایند خردایش و آسیاب کردن ذرات میکرومتری و تبدیل آن به ذرات نانومتری است. این روش شامل شکستن ذرات و جوش‌خوردن مجدد آن‌ها درون یک محفظه بسته است که از تعدادی گلوله فلزی و یا گاهی سرامیکی تشکیل شده‌ است.

با استفاده از این روش می‌توان برای تولید انواع نانوذرات اکسیدی، آلیاژهای تقویت شده با نانوذرات، فازهای شیشه‌ای، ترکیبات اینترمتالیک(بین فلزی) و محلول‌های جامد فوق اشباع استفاده کرد.

 

مخلوط سازی نانومواد

استفاده از نانو ذرات در ساخت یک قطعه مستلزم توزیع یکنواخت نانوذرات در کنار مواد دیگر است. برای اینکار لازم است تا فرایند مخلوط سازی نانومواد به گونه‌ای باشد که توزیع نانوذرات در کنار سایر مواد به صورت یکنواخت صورت گیرد.

نانو مواد به دلیل سطح ویژه بالایی که دارند، تمایل بسیار زیاد به تجمع و کلوخه شدن دارند. فرایند مخلوط سازی مناسب موجب باز شدن کلوخه ها و پخش و توزیع یکنواخت نانو ذرات در کنار سایر مواد اولیه خواهد شد. توزیع یکنواخت ذرات در کنار یکدیگر باعث بهبود خواص قطعه نهایی می‌شود.

سینتر نانوذرات

یکی از چالش‌هایی که در استفاده از نانوذرات وجود دارد تمایل به رشد و تبدیل به فاز میکرومتری در حین فرایند عملیات حرارتی و سینتر است. رشد اندازه دانه موجب افت خواص نهایی قطعه نسبت به حالتی که مواد ابعاد نانومتری دارند، می‌شود.

پیشرفت‌های اخیر در تجهیزات فراوری و سینتر قطعات مختلف موجب برطرف شدن این معضل شده است. یکی از فرآیند‌های تولید قطعه بالک از پودر، فرآیند سینترینگ به کمک قوس پلاسما یا به اختصار SPS است که سینتر در دمای پایین و زمان کوتاه را فراهم می‌کند.  

فناوری SPS یکی از بهترین ابزارهای سینتر کردن انواع مواد نانوکریستال با کمترین میزان رشد دانه و کمترین تأثیر منفی بر روی ذرات است.

 

پلتفرم نانومواد در ICAN

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با هدف تکمیل زنجیره ایده تا ثروت توانسته با همکاری دو شرکت امین آسیا فناور پارس و خلاء پوشان فلز امکانات لازم برای تولید و فراوری انواع نانو مواد را فراهم کند. شرکت امین آسیا فناور پارس در زمینه طراحي و ساخت تجهيزات آزمايشگاهی برای ساخت و فراوری نانومواد فعالیت می‌کند. همچنین شرکت خلاءپوشان فلز سازنده و ارائه دهنده خدمات در زمینه سینتر پلاسما جرقه‌ای است.

در پلتفرم نانومواد تمامی مراحل ساخت یک قطعه از تولید نانومواد، فراوری مواد اولیه و شکل دهی در دسترس شماست. در این پلتفرم پژوهشگران و صنعتگران می‌توانند برای استفاده از تجهیزات ساخت و تولید و گرفتن مشاوره فنی با کارشناسان ICAN در تماس باشند.  

 

تجهیزات و امکانات پلتفرم نانومواد در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی

در ادامه لیست تجهیزات مستقر در ICAN در حوزه پلتفرم نانومواد بیان شده است:

  • دستگاه سینتر پلاسمای جرقه‌ای - Spark Plasma Sintering Machine
  • دستگاه آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای - Planetary Ball Mill
  • دستگاه آسیاب بلوطی (آسیاب مخلوط کن) - (Baloot Mill (Mixer Mill
  • دستگاه توربو میکسر (مخلوط کن توربو )-  Turbo Mixer
  • دستگاه آسیاب بیدمیل- Bead Mill  
  • دستگاه آسیاب پره گلوله - Blade Ball Mill

متقاضیان می‌توانند تجهیز مورد نظر خود را در بخش ثبت درخواست انتخاب و نسبت به ثبت آن اقدام نمایند.

تیم ICAN متشکل از کارشناسان و متخصصین در حوزه پلتفرم نانومواد، متقاضیان و صنعت‌گران را در این مسیر راهنمایی می‌نماید.

 

ایده و طرح‌های صنعتی در حوزه نانومواد

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) با هدف حمایت از ایده و طرح‌های اولیه فرصتی را فراهم آورده تا پژوهشگران و علاقه‌مندان بتوانند در قالب همکاری فناورانه با مرکز همکاری داشته باشند. در صورت داشتن ایده و طرح جدید در زمینه ساخت و تولید و فراوری نانومواد می‌توانید از طریق گزینه همکاری فناورانه در وبسایت ICAN اقدام به ثبت طرح خود نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناس پلتفرم نانومواد، بخش تجهیزات آسیاب داخلی 102 و بخش دستگاه سینتر و سنتز پلاسمای جرقه‌ای  داخلی 109 و 102 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

محصولات