رویداد ICAMP

یکی از مشکلات موجود برای رسوخ نوآوری در صنایع و محصولات مورد استفاده در داخل کشور، ارتباط ناکارآمد صنعت و دانشگاه و عدم اطلاع این دو گروه از نیازها و خواسته ­های دیگری است. از سوی دیگر، یکی از راهکارهای موجود، شناسایی، توانمندسازی و ارتقای فناوران مستعد، پرتلاش و با دانش توسط نهادها و سازمان­های واسط و فعال در حوزه توسعه فناوری یا انتقال دانش فنی است؛ تا قبل از مواجهه فناوران با صنعت­گران، این فناوران با زبان، خواسته­ ها و الزامات صنعت­گران آشنا شده و مستندات مکفی و قابل دفاع را تهیه و در صورت نیاز، ارائه نمایند.

 

FINAL POSTER ICAMP8 1
FINAL POSTER ICAMP8 1


"فناوری را به کار میبندیم"

از اینرو از جمله اهداف اصلی تاسیس مرکز صنعتی ­سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) نیز رفع چالش­ها و کوتاه کردن مسیر انتقال فناوری­ های ارزشمند دانشگاهی به صنایع، بوده است. در رویداد ICAMP نیز با هدفی مشابه (ایجاد زبان مشترک بین فناوران دارای محصولات فناورانه و صنعت­گران) و در ادامه برنامه هایی همچون چالش نوآوری و فناوری شبکه تبادل فناوری ولی با مدل عملکردی متفاوت، فرصتی برای علاقه­ مندان فراهم گردیده تا با اتکا به استعداد و دانش فنی خود در یکی از حوزه ­های فناوری نانو، و همچنین اکتساب مهارت­ هایی از جمله مهارت­ های نرم (مثلا رهبری، کار تیمی، مذاکره و …) و مهارت­ های تخصصی (مانند انتخاب محصول مبتنی بر نیاز، طراحی ویژگی­ های محصول براساس نیاز مشتری، الزامات مورد توجه از جنبه قابلیت تجاری­ سازی در طراحی محصول و ….) در تولید و ارائه نمونه اولیه ­ای از محصول با قابلیت فروش دانش فنی یا تجاری­ سازی، موفق عمل نمایند.

 

 

به بیان صریح‌­تر، در ICAMP قرار بر آن است که بدنه اجرایی این رویداد، با برنامه­‌های آموزشی تئوری و عملی، مشاوره، حمایت­‌های مالی و …، در کنار مخاطبان باشند تا ضمن توانمندسازی مخاطبان در مهارت­‌های نرم و تخصصی، نمونه اولیه‌­ای از محصول با پتانسیل بالای تجاری­‌سازی یا با قابلیت فروش دانش فنی تولید نمایند. و ارائه نمونه اولیه ­ای از محصول با قابلیت فروش دانش فنی یا تجاری­ سازی، موفق عمل نمایند.

 

نکته مهم در ICAMP آن است که در این رویداد ما از ابتدا در کنار افراد هستیم تا بتوانیم تجربه­‌ای عالی در مسیر حرفه‌­ای شدن مخاطبان و خلق دانش فنی توسط ایشان را فراهم کنیم. مهم­ترین شرط برای حضور در این رویداد، آمادگی برای یادگیری و تلاش است. با توجه به اینکه در انتهای این رویداد، قرار است خلق دانش فنی صورت پذیرد و نمونه اولیه از محصولات با قابلیت تجاری­‌سازی تولید شود، دانش و سوابق فعالیت دانشگاهی مخاطبان در یکی از حوزه­‌های فراخوان اولین رویداد ICAMP نیز از عوامل تاثیرگذار بر پذیرش افراد است.

 

FINAL POSTER ICAMP8 1

موضوعات و عناوین پیشنهادی

دسته بندی: پایه سرامیکی مبدل‌های کاتالیستی انواع خودرو با استفاده از فناوری نانو

دسته بندی: صنایع پلیمر و قطعات پلیمری، روکش های پلیمری کابل ها، الیاف مصنوعی با بنیان پلیمر مصنوعی و …

دسته بندی: سامانه پلاسمایی کاهش دهنده میزان آلاینده های میکروبی در سردخانه‌های صنعتی