جستجو کردن
Close this search box.
عفونت و پلاسما

استفاده از فناوری پلاسمای سرد در درمان عفونت‌های بیمارستانی

شرکت terraplasma یکی از مراکزی است که در زمینه تولید دستگاه های پردازش پلاسما برای پاکسازی محیط فعالیت می کند. این دستگاه ها می توانند میکروارگانیزم های مقاوم به داروها، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرد. در نتیجه برای درمان زخم های پوستی مناسب است.

تحقیقات نشان می‌دهد، بسیاری از بیماران مبتلا به ویروس کرونا علاوه بر این بیماری با مساثل دیگری نیز درگیر هستند. تقریبا نیمی از بیمارانی که از دستگاه‌های تهویه برای تنفس استفاده می‌کردند، به عفونت‌های بیمارستانی نیز دچار شده بودند. استفاده از پلاسمای سرد احتمال وقوع این عفونت‌ها و همچنین میزان ابتلای کادر بیمارستانی را به این ویروس کاهش می‌دهد.

پلاسما نوعی گاز یونیزه شده است که می‌تواند باکتری‌های موجود در زخم‌های مزمن را غیر فعال کند. در یکی از مطالعاتی که با سرپرستی دکتر جولیا زیمرمن انجام شده است، نشان داده شده است که پلاسمای اتمسفری می‌تواند ویروس‌هایی از قبیل ویروس‌های سیستم عصبی را غیرفعال کند. تحقیقات این گروه نشان می‌دهد، پلاسمای سرد می‌تواند در درمان ویروس COVID-19 نیز موثر باشد. مدیر شرکت terraplasma Medical بیان می‌کند که نتایج آزمایش‌های اولیه حاکی از توانایی پلاسما در از بین بردن ویروس کرونا می‌باشد. این مسئله با توجه به حضور ویروس در مایعات (مانند بزاق دهان) و غشاهای مخاطی، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

با انجام آزمایش‌های بالینی، محققان امیدوارند بتوانند به این سوالات پاسخ دهند که این دستگاه می تواند در درمان کرونا موثر باشد یا خیر. روشن شدن این موضوع که آیا پردازش پلاسما تنها می‌تواند از عفونت‌های بیمارستانی جلوگیری کند و یا می‌تواند به تنهایی به عنوان یک درمان به کار رود به نتیجه تحقیقات کمک می‌کند. همچنین توانایی پلاسما در کاهش بار ویروسی در دهان، بینی و گلوی بیماران از موارد مورد توجه به شمار می‌آید که به کاهش ریسک بیماری کادر درمانی در بخش مراقبت‌های ویژه کمک می‌کند.

لینک مقاله مرتبط با نانو الیاف: اینجا کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

سایر مطالب وبلاگ ICAN